Legislativa zahrada a stavby



polevka - (1) 
15.10.2002 10:18, zobrazeno: 14181x
Dobry den
Mam zahradu, mimo zahradkarskou oblast, rad bych si na ni postavil nejakou malou chatku, nebo boudu na naradi atd. Zajimalo by me co je povoleno bez ohlasovaci povinnosti na stavebnim urade a slozite masinerie s vyjmutim casti zahrady z pozemkoveho fondu, ktere by asi neproslo protoze jim to nesedi s uzemnim planem. A jeste jestli je mozno umistit na zahradu karavan a parkovat auto kdyz tam vjezd je. Dekuji za kazdou radu. Tomas Dostal.
dostal.t@email.cz
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.53 (?), 23.7.2008 20:33

Vážený pane, momentálně jsem ve stejné situaci a světe div se, je to opravdu obrovský problém.Naši zákonodárci nám to, jak říkají, zjednodušili na jeden papír.Já mám těch papírů do dnešního dne asi dvacet a zatím stále sháním další a další.Mimochodem, začínal jsem v březnu, teď je červenec.Postavit zahradní domek bez základů je složitější, než postavit rodinný dům.

Takže nejprve navštívit stavební úřad, který vám řekne, co všechno potřebujete a jestli vůbec na "vašem"pozemku vůbec stavět můžete.Pak následuje souhlas všech sousedů, zajištění příjezdové cesty, vyjmutí z pozemkového fondu, katastr nemovitostí, plánek stavby, popř.od stavebního inženýra, zakreslení stavby na mapě z katastru s razítkem, dodržení vzdálenosti 10 metrů od další stavby, pokud nepovolí st.úřad výjímku, a to ještě nejste na konci.Pokud já bych věděl před 4 měsíci to, co vím teď, byla by volba jasná a to maringotka.Ta totiž nespadá pod stavební úřad a postavit ji můžete kam chcete.

Snad jsem vám trochu objasnil situaci

Hodně zdaru a pevné nervy.S pozdravem Erhart Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika