Co pod domek



Stránky: 1,  2   
cniper - (3) - 75.223 (?) 
8.3.2011 14:35, zobrazeno: 21841x
Dobrý den, na jaře bych si rád koupil nový nářaďový domek. Jako podmínku ovšem mají stavební připravenost, tedy buď základová deska nebo klasické základy. Jedná se o dřevěný domek 2,5x2m vysoký 2,3m, s pultovou střechou se sklonem 8°, je to zakázková výroba z trámků 10x10, váhu udává výrobce asi 800kg viz příloha 1. V příloze 2 posílám foto, jak vypadá zemina (asi 30 cm hlína a pak hromada kameniva). M"j dotaz je tedy, jak by měly takové základy vypadat, aby to tu váhu uneslo a nebyl nejaký problém. Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 8.3.2011 19:18
Tu díru (když už ji máte vykopanou) zasypejte štěrkem, udusejte, položte na štěrk do váhy dva železobetonové překlady 15x15x250 a na ně domek postavte. Já bych ani díru nekopal ale postavil tu konstrukci na dva betonové trámy (nebo panel) ležící přímo na zemi, podsypané štěrkopískem. "NEBLÁZNĚTE" se základy nebo betonovou deskou pod dřevěnou "bednu".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.223 (?), 9.3.2011 7:02
žádné základy zatím vykopány nejsou :-), to je jen průzkum jak to vlastně je s podložím, ve skutečnosti je to díra 30x30 a hloubka 50cm... vím, že fotogräfie někdy klamou. Ale vzhledem k tomu, že bych i uvnitř chatky rád měl nějakou betonovou podlahu, tak jsem uvažoval, že bych udělal něco jako jeden pás okolo celého půdorysu, tak 25cm hluboko a 10 - 15 cm široký, vyarmováno, a na každém rohu navíc ještě jakoby patky které navíc povedou ještě k původním 25cm ještě 40cm do hloubky s profilem 15x15. Nakonec ubělat do bednění podlahu asi 10cm vysokou opět vyarmovanou a to by vlastně již bylo asi 7 cm nad terén, nakonec vše pod trámy vypodložit nějakým térovým papírem. celková spotřeba betonu je spočítána na 0,75kubíku ~2000Kč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 9.3.2011 7:40
Vemte si příklad od paní Lídy, čtyři patky z cihel a je to. Patky, postavené na zemi, se lépe vypořádají s případnými mrazy než Vámi navrhované betonové pasy, a pokud chcete betonovat podlahu tak Vám nic nebrání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.223 (?), 9.3.2011 7:55
pokud to tedy dobře chápu, tak stačí vzít pár cihel (na sucho, nebo na maltu?) sestavit vždy křížem proti sobě (jak vysoko?), pak udeělat jednoduché bednění a zbylí prostor zalít betonem (armovaný).... za triviální plánek bych byl moc rád
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 9.3.2011 9:24
Mohou být ty vápenopískové cihly (bílé), dlaždice nebo např. čtyři bednící dílce (ztracené bednění), postavit pod rohy na vrstvu štěrkopísku, urovnat do váhy, vyplnit betonem a na ně postavit domek. Jak vysoko to záleží na Vás. Nevím zda má domek podlahu nebo ne, pokud by neměl tak bych ho posadil 5-10 cm nad terén, prostor pod ním vyplnil štěrkopískem a dovnitř na něj položil nějaké betonové dlaždice (30x30), stejně bych zvenku udělal z dlaždic okolo domku "okapový" chodníček. Další z možností, jak jsem již uváděl, by byly ty betonové překlady patřičné délky. Položit na vrstvu hrubšího štěrkopísku, urovnat do váhy, na ně postavit domek, prostor mezi nimi vyplnit štěrkopískem. Pokud chcete prostor vybetonovat tak mějte na vědomí že pokud budete chtít domek posunout nebo zrušit, tak budete muset beton vyšramovat, štěrkopísek odvezete na kolečkách. Další možnost by byla vyvrtat v rozích do země díry o průměru cca 10 cm, 80 cm hluboko, šupnout do děr novodurové trubky, urovnat do váhy a vyplnit betonem (piloty), na ně pak postavit domek a třeba přišroubovat do hmoždinek, osazených do navrtaných děr po vyzrání betonu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.223 (?), 9.3.2011 11:05
Díky za radu, nakonec po konzultaci ještě s místním úředníkem stavebního úřadu mi byla doporučena vaše poslední varianta, tedy vyvrtat a nebo zatlouct trubky v rozích do země, vybetonovat, pro sichr nedělat žádné pásy, ale obvod vypodložit obrubníky a celé to na štěrkovém podloží (alespoň 10cm) zalít betonem (alespoň opět 10cm armovaný), jelikož je to blíže jak 2m (v mém případě 50cm) od sousedova plotu, bylo potřeba vše nahlásit na úřad a doplnit podpis souseda, tudíž bylo nutné vše s tímto technikem konzultovat. Jinak ty trubky jsem si doplnil dle vaší rady. Technik poradil štěrk 10cm, desku 10cm, obrubníky. Tak snad to bude v pohodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 9.3.2011 13:06

Pokud budete ale stavět dřevo na beton, je potřeba dát izolaci proti vlhkosti. (na těch patkách mám také položený kus lepenky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 9.3.2011 12:55

Pod položenými dlaždicemi je zhutněný štěrkopísek. Patek mám celkem 8ks - z každé strany vždy na délku domku 3ks (celkem 6ks) a uprostřed každého vzniklého čtverce po 1ks (celkem 2ks). Umisťovali jsme je vždy tak, aby byly podložené spoje. Cihly jsou položeny na dlaždici na sucho do kříže 2+2+2 =6ks pro každý sloupek. Výška sloupku ale záleží na vás, mně takhle vysoký schůdek do chaty vyhovuje a podlaha větrá. Navíc mi pod chatou zimují ježci  :-))       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 8.3.2011 19:29

Montovaný zahr.domek 2,40 x 4,20m mám položený na sloupcích ze 6ti ks vápcem.cihel, které jsou poskládány do kříže na bet.dlaždicích 0,5 x 0,5 vždy ve spojích trámků. Problémy zatím (20 let) nejsou.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika