Bazény Bestway - životnost



host - 220.31 (?)
31.7.2015 9:01

Máte bazén v rovině - podle fotky se mi zdá že je nakloněný asponˇ podle vyboulení stěn mírně do leva. Pokud je bazén v uplne rovině i při mírném vyfouknutí límce nevyteče.. Vloni jsme dostali od švagra bazén INTEX 3.66- 0.91 používaný 8-9 sezon koupil si Azuro 400 tak se ho chtěl zbavit, je fakt že jsem vloni lepil asi 7 dírek, dvakrát mi vytekl- není uplně v rovině mam rozdíl asi 5cm. ve spadu terénu. Letos zatím bez problemu. Pepa Ch.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 30.7.2015 21:25

Víte, na základní škole se člověk dozví, že vzduch v závislosti na teplotě mění objem. Límec, který nafouknete ráno před odchodem do práce tak akorát se v 35 st které byly v poslední době odpoledne ohřeje pod tmavou plachtou na řekněme 60-70st a nekvalitní plast se vytáhl.Večer je splasklý. Následně musíte pro dosažení stejného tlaku při zvětšeném objemu připumpovat více vzduchu. (pro ilustraci foto z dnešního podvečera). Foukám pumpou s manometrem (měřič tlakusmiley) a nikdy jsem nedosáhl ani měřitelné hodnoty. Je to možná snáze pochopitelné, než vaše nastřelování tůjí do betonu.

Víte, na hobby fóra vstupuji s úmyslem získat zkušenosti druhých a nabídnout svoje. Bohužel každé fórum má své prudiče, kteří se zpravidla vyznačují anonymitou nicku, jízlivostí, rýpáním a sebeuspokojením nad vlastní "vtipností". Ze zkušenosti vím, že je lze toliko ignorovat...cool



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 31.7.2015 9:40

Tak to vezmem od začátku. Pokud jde o fyziku plynů, základy znám. Vycházel jsem z této vaší věty- citace: Takto se zvětšil měsíčním pobytem na sluníčku... Tedy sám o sobě, jen vlivem slunce. Tak to vysvětlujte někomu jinému. Nebo přesněji. Prostě jste to furt dofukoval a ono se to stále natahovalo až to začalo praskat. To odpovídá fyzice plynů, není-liž pravda? Takže ji špatně chápete a aplikujete vy, ne já. Když chcete zkušenost, tady je. Límec malého Intexu jsem v červnu nafoukl jak píšu někde ve vláknu a od té doby na něj nesáhl. A vydrží tak jistě ještě ten měsíc, co bude sezóna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 3.8.2015 14:21

Pane PP, jako cyklista jsem v životě neviděl duši, kterou by stačilo nafouknout na začátku sezony a vydržela by do konce léta a to ani butylovou, ani latexovou a dokonce ani bezdušový plášť. U aut jsme už někde jinde s ohledem na tloušťku materiálu. Nezbývá než konstatovat, že jste šťastným majitelem prvního dokonalého bazénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.31 (?), 31.7.2015 9:01

Máte bazén v rovině - podle fotky se mi zdá že je nakloněný asponˇ podle vyboulení stěn mírně do leva. Pokud je bazén v uplne rovině i při mírném vyfouknutí límce nevyteče.. Vloni jsme dostali od švagra bazén INTEX 3.66- 0.91 používaný 8-9 sezon koupil si Azuro 400 tak se ho chtěl zbavit, je fakt že jsem vloni lepil asi 7 dírek, dvakrát mi vytekl- není uplně v rovině mam rozdíl asi 5cm. ve spadu terénu. Letos zatím bez problemu. Pepa Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 31.7.2015 9:28
Není v rovině, lítalo tam možná 10cm, tak jsem to dosypal pískem, ale trochu to pořád padá, zase na jinou stranu. Když se vyfoukne (zajímavé, že vždy přes noc:-), vyteče tak 1/3, maximálně 2/5 vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 31.7.2015 9:49

Chyba! Rovinu nedosypávat a nedávat na písek. Je to v návodu. Pokud je podklad nerovný musí se odkopat do roviny, nedosypávat a hlavně ne pískem. 10 cm vrstva písku je zcela špatně. A jsme zas trochu blíž té obecné pravdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.92 (?), 26.7.2018 10:45
Maximalne 1 cm pisku na srovnani nerovnosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 30.7.2015 14:43

Jenže ne každý to chce mít celoročně na zahradě a opatchovávat to, ne každý chce mít doma nádrž zvíci plovárny v Podolí, stačí mu cáchadlo. Ne každý je Baťa. (češtino promiň). Prostě mi ten pytlík s vodou na osvěžení stačí a musím počítat s tím, že bude někde nějaký háček. Věřím, že když se s tím bude zacházet slušně, tak třeba Marimex běžně 4 sezóny vydrží (zkušenost z rodiny). A pak platí ta kalkulace s nádrží benzínu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 30.7.2015 16:29

No já jsem taky začínal na těchto bazénech a když už jsem měl čtvrtý a vracel ho pro výše uvedené vady prstence tak jsem došel k názoru, že tudy cesta nevede a koupil jsem AZURO a zakopal.Zahradu nemáme nijak velkou, ale bazén se tam vešel.Když jsem to spočítal tak pokud bych koupil to AZURO hnedle tak jsem si ušetřil peníze i nervy.Odpadlo každoroční rozbalování a skládání a ještě se ušetří za vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.58 (?), 31.7.2015 8:40

Ja mam zkusenost presne opacnou.Mel jsem Intex a mi 2 znami kupovali Azuro, ale to jeste nebylo poplastovane.Ja mel stale nafukovaci Intex, ale znami uz museli Azuro vymenit za Azuro De Lux.Ten Intex pokud se neprefoukne vydrzi dlouho.Na zimu uskladnit nekde kde nemrzne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika