Zakalená zelená voda



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?)
25.7.2016 16:14

Dobrý den, vodu bych vypustila, bazén umyla a začala znovu. Jinak budete stále přidávat chemii, voda se nezlepší, Vás to bude stát spoustu energie, chemie atd. a za chvíli bude po létě.

Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
   
host - 37.207 (?), 20.5.2016 22:48

čekat, stalo se nám to taky, ale naštěstí na podzim - jedenkrát chloršok, vločkovač, algicid a filtrování, ale trvalo to 14 dní než se to vyčistilo. Do košíku skimmeru jsem dávala vytírací hadřík a ten jsem několikrát denně ždímala, ten to pochytal hodně, jinak mi přišlo že to filtací projíždí pořád dokola. Pak ale výměna písku který byl zelený. Filtrace jela normálně, ne pořád a proplach cca za 3 dny, někde se uvádí že pokud je trochu "zadělaná" tak filtruje líp než pořád proplachovaná, možná je to pravda že ta droboučká řasa se musí do něčeho zachytit. Vysávání nepomohlo, jen to rozvířilo a sát to do odpadu - to bych mohla vysát půlku celýho bazénu :) Dokud je řasa zelená žije a množí se, až voda zhněde tak je řasa konečně zničená, někdy stačí chlor jindy ještě navíc algicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.72 (?), 25.7.2016 11:37
Dobrý den! Už druhý den to tu studuju a je mi dobře, že v tom nejsem sama, nicméně.. My jsme se letos zatím koupali jen jednou!! Jinak voda je jak zelený brčál.. Ph ok, chlor ok! Moje poslední akce je, že jsem tam ve čtvrtek nalila dvě sava... A už fakt nevím! O vikendu jsem si četla všechny příspěvky A dnes chci začít znova Mám bazen 20 kubíků a poraďte Voda je zelená stále i po tom savu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.92 (?), 25.7.2016 11:47

Dobrý den, je mi Vás upřímně líto. Teď je doba koupání. Asi špatně měříte obsah chlóru ve vodě. Zelená voda se po nachlorování musí změnit, řasa sedne na dno a ze dna ji musíte vysát do odpadu. Vodu bych vypustil, nejhorší jsou šamanské pokusy trochu toho, trochu toho a hodně toho. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 25.7.2016 16:14

Dobrý den, vodu bych vypustila, bazén umyla a začala znovu. Jinak budete stále přidávat chemii, voda se nezlepší, Vás to bude stát spoustu energie, chemie atd. a za chvíli bude po létě.

Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 25.7.2016 21:21

Chlor vám na řasy moc nepomůže. Použijte něco proti řasám. Nějaký alge-(stop) a podobně. Nebo, pokud nemáte z toho obavy, modrou skalici, asi 3 g/ m3. Zároveň vločkovač aby se řasy zvločkovaly a daly odfiltrovat. Dala by se snad použít zpočátku i dávka 4 gramy, stejně budete vodu částečně měnit a částečně se měď vyvločkuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.124 (?), 25.7.2016 21:57

Chlór je právě účinný proti zelené řase. Vločkovač ano, ale ve vzniklém chemickém nálevu je lépe se nekoupat. Doma chceme mít čistý bazén a pokud možno co nejméně chemie. Vyměňte vodu, pH a dezinfekci. Pro nezkušené, či bez pomůcek k měření jsou nejlepší tablety 4 v 1. Tabletu můžete rozpůlit, vyndat, přidat. Účinek je postupný, nepředávkujete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 25.7.2016 22:23

Vyměňte vodu, pH a dezinfekci

Tohle poněkud nechápu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.10 (?), 26.7.2016 12:43

To, že je voda zelená, nemusí být způsobeno řasami.Kdyby to byly řasy, tak po aplikaci dvou litrů sava by to už něco udělalo. Ta reakce nemusí být okamžitá a vyžaduje určitý čas. K zabarvení vody může dojít z různých důvodů.Znám případ, kdy k zelenému zabarvení došlo při použití jednoho přípravku.Ten nemusel být hlavní příčinou zezelenání vody. V podezření jsme měli pyl z kvetoucí lípy u bazénu.Po asi třech dnech při filtraci vody byla voda čirá. K žlutému zabarvení došlo v jednom případě po aplikaci pH+. Než se pustíte do další aplikace nějakého přípravku, tak si proveďte jeho odzkoušení.Do bílého 10 litrového kbelíku naberte vodu,  přidejte přípravek a zamíchejte.  Přidání 1 ml přípravku do 10 litrů vody odpovídá dávce 100 ml na 1 m3 vody. Tuto zkoušku doporučuji provést zejména před použitím vločkovače.K přidání malého objemu přípravku je nejlépe použít injekční stříkačku.Jen pro zajímavost, jakou hodnotu pH jste naměřili.Pokud napouštíte vodou ze studny znáte její složení?Trampoty může způsobit tvrdost vody, obsah železa a manganu.Proti řasám je možné použít přípravek ALGICID.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.72 (?), 27.7.2016 11:20
Vážení! Koupila jsem tu skalici a dala ji tam, Možná to vše chtělo čas, nevím, včera voda ještě jak brčál a bubliny No vypadala fakt jako močůvka Dnes nádherný modrý průzračný bazén Ovšem výše chloru zatim vysoká Snad se odpaří Děkuji všem Za rady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.243 (?), 27.7.2016 13:44

Paní si vytvořila koktejl, že pane P.P. Teď Vám nevadí skalice a jindy Vám vadil ionizátor. No chce být v obraze a zbytečné plky nevzniknou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika