Tepelné čerpadlo - zkušenosti?



host - 245.29 (?)
18.9.2014 6:57

Za ty peníze co dám za TČ, když koupím solárka, tak na tom budu stejně a uštřím za provoz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 5.3.2013 17:09

Asi se ptáte na špatném místě. Zkuste to na webu DŮMACHALUPA.cz. Z logiky věci vyplývá, že by čerpadlo mělo být v teple. Protože čerpá teplo. Ovšem nikdo tu neví, co ten stroj snese. Zeptejte se výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.181 (?), 22.12.2020 12:03

Zdravím, je tu někdo, kdo má zkušenost s tepelným čerpadlem země voda? Máte plošný kolektor nebo vrt? Na webu jsem se dočetl, že pro 1 kW je zapotřebí min 30 m2. Kolik m2 máte vy? Děkuji, Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.105 (?), 20.2.2014 16:27

my máme ohřev vody v bazénu napojený na tepelné čerpadlo Remko a také máme koupací sezónu téměř půl roku. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.241 (?), 16.9.2014 19:25

Hm, mně čerpadlo, jež má zvládat třicet kubíků, mých osm kubíků při současných docela vysokých teplotách zahřálo z 20 na 23 stupňů, a to si nejsem jistá, co udělala černá fólie na baziku. Totéž by dokázalo solárko, které jsme zatratili. Asi jsem zbytečně podlehla reklamě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.69 (?), 16.9.2014 19:32
Určitě chyba solárko nežere elektriku a hodně ohřeje. Teď mám vodu 26.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.29 (?), 18.9.2014 6:57

Za ty peníze co dám za TČ, když koupím solárka, tak na tom budu stejně a uštřím za provoz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.6 (?), 17.2.2010 12:41

Dobrý den,

 na 27°C při 20m3 není problém bazén vyhřát-vzal bych to ale od začátku. Nejdůležitější je kdy pouštíte filtraci-jestli přes den na 6h v největším teplu, tak je to správně a to ne jen pro teplo vody ale i její snažší chemické údržbě. Další velice důležitou věcí je přikrytí hladiny-ona totiž prakticky jediná tepelná ztráta je odparem přes hladinu a to vám dotopí na tento oběm tak čerpadlo BP-100HS za 70000,-Kč ale s přikrytou hladinou BP50WS za 39000,-Kč(a to na něj ještě dostanete slevu).

Takže závěrem-filtraci pouštět přes den-já jí mám nastavenou automaticky od 9-16- a zakrýt hladinu třeba solární plachtou-je to nejednodušší varianta. S teplotou nebudete mít problém-tedy pokud bude svítit sluníčko jinak 3týdny pod mrakem a tepelko je k nezaplacení!!!

Já mám bazén 35m3-NEZAKRYTÝ a bez jakéhokoliv ohřevu!!! a v sezóně se držím na 24°C!!

Přeji hezký den Tomáš 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.93 (?), 5.3.2013 14:45

Dobrý den, zdravím všechny diskutující k tepelným čerpadlům. Sám jsem instaloval TČ v r 1994 jako první na Moravě od rak. firky Ochsner - zkušenost vynikající, místo 7 akumulaček jsem topil příkonem 5 Kwh... Jednalo se o systém země-voda. Nyní jsem pořídil 4 TČ na chalupu a nájemní dům, systém vzduch-voda a dodávala ostravská firma a je to děs.. Věčné poruchy, špatný výkon proti deklarovanému a přes 7 letou záruku nejsou schopni nic řešit.. Zkrátka ze 4 TČ jede solidně jedno a vidím, že skončíme u soudu.. Pozor, princip je vynikající ale pozor na dodavatele, je jich moc, proklamují reference a skutek utek.. Zajímejte se o výrobce komponentů, z nichž je TČ dodáváno. Musí být nejlépe švédské nebo japonské.. Pozor na české výrobky...? České kompresory nic nevydrží a kompresor je nejdůležitějším komponentem TČ. Pozor na dodavatele, zjistěte si, kde instalovali a osobně se přesvěčte, zda je spokojenost - vyplatí se to... Pozor na smlouvu, dejte si tam podmínku absolutní funkčnosti proti případnému vrácení pěněz.. Pozor na nová eseróčka, nic z nich poté nedostanete.. Tady pomůže osobní garance jednatele společnosti... Je mi líto, že mám takové negativní zkušenosti, ale doba je krutá... Opakuji, systém je vynikající, ale dodavatelé podvodníci a nixmochři... Přeji vše hezký den. Bohuslav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.93 (?), 6.3.2013 7:47

Dobrý den, samozřejmě Vám TČ problém vyřeší - rozdíl výkonů mezi umístěním na slunci, či ve stínu je, zvláště v létě, nedůležitý, umístěte ho tam, kde Vám to vyhovuje. Čerpadlo umí bazén ohřát i ze vzdálenosti desítek metrů. Konzultujte však nutný výkon a pozor na věci, o kterých jsem již včera psal, Bohuslav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.43 (?), 4.4.2013 23:01

Dobrý den, TČ mohu všem jen doporučit. Mám RD s čerpadlem IVT (země voda), topíme již několik let a mohu jen doporučit. Naprosto souhlasím s panem Bohuslavem, dodavatelskou firmu musíte dobře vybrat a pak stejně "HLÍDAT". Ohřívám TČ i bazén (30m3), ale nyní uvažuji o samostatném nějakém jednoduchém TČ jen pro bazén, je mi jednak líto kompresoru a navíc v létě TČ klimatizuje (otáčí chod). Jsme zmlsani, máme vodu od dubna do listopadu 30-32 st. (bazen u domu jako zimní zahradu s jednoduchým zasklením). Propočetl jsem realizaci fotovoltaických článků s napojením na elektroohřev a TČ na bazén vyjde cca na 1/3 ceny. Proto realizace TČ je pro mne jasnou volbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika