Písková filtrace pro bazén 30m3



Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?)
25.1.2015 17:08

V mnou zmiňované fitraci je 45 kg písku což je dostatečné množství a motor stojí 2100,-Tak za těch 7 let ho zahodím a koupím novej.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 208.26 (?), 20.1.2015 5:38, zobrazeno: 9580x

Dodavatel bazénu nám navrhnul filtraci Vágner Pool Azur Clear Pro KIT 480, 9 m3/h s čerpadlem Preva 50 - stojí kolem 10t. Rád bych koupil něco levnějšího. Pokud máte něco osvědčeného, prosím doporučte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PaulB - (11) - 4.90 (?), 20.1.2015 9:39

Mám sice jen 16m3, ale pouzivam BSFA8000-45,  cena cca 4400Kč, 3 sezony a zatim ok, bazen filtruji jen 2 x 1,5h v noci.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 23.1.2015 9:40

Mám tu samou a mohu potvrdit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 23.1.2015 11:46

Voda v bazene sa musí otočiť filtráciou min. 1x za den, v lete pri castom vyuzivani a vysokych teplotách 3-4x za den. Dole odporučané BSFA8000-45 ma výkon 8m3/hodinu takze na prefiltrovanie 3xobjem bazenu denne bude muset byt v chode min. 11hodín. Aká bude potom životnosť čerpadla?

Potrebujete cerpadlo s výkonom min. 11m3 za hodinu a k nemu adekvátnu filtracnu nádobu. Odporúčam Hayward PRO S210S kvalitna osvedcena znacka s cenou do 10.000 Kč. Myslím, že najlacnejšiu ju má Mountfield. Mám rovnaku na svojom bazene 43m3 už 3 sezony a bez jediného problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 24.1.2015 12:32

Tak u mne běží v sezoně skoro nonstop již tři roky a neni na čerpadle nic znát.A taky bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 24.1.2015 13:19

Filtracia v bazenoch je odlisna od filtracie v jazierkach alebo akvariach. Pri jazierkach a akvariach je hlavnou ulohou filtracie biologicka filtracia a az potom mechanicka. Z toho dovodu je velkost filtracnej naplne dolezita, cim vacsia tym vacsie osidlenie bakteriami a tym vacsia ucinnost.

Pri bazenoch sa nam o biologicku čistotu (sterilitu) stara chemia a filtracia plni ucel iba mechanickej filtracie. Pokial je zvoleny malý obsah filtracnej náplne, bude ju treba castejsie prat. Druhou castou je vykon cerpadla. Pokial bude mat nizsi vykon bude musiet byt v chode dlhsiu dobu a jeho zivotnost bude mensia, kedze takmer vsetky diely cerpadla su z dovodu bezpecnosti z plastu. Pri 30m3 bazene s cerpadlom 8m3/h bude jeho zivotnost max. 7rokov. Dosluhovanie poznate podla spinavsej vody (napriek vymene piesku a vsetkej moznej chemii) pretože znizenie vykonu je za prevadzky nepozorovatelne. V neposlednom rade treba ratat s tym, ze cena noveho cerpadla je 2/3 z ceny celej filtracie.

Este jedno by som chcel poznamenat. Po osadeni filtracie je treba nastavit prietok na vystupnych tryskach podla vykonu pouziteho cerpadla inak sa pri pouziti vykonneho cerpadla a malych trysiek zbytocne zvysuje tlak v potrubi, co tiez neprispieva k jeho zivotnosti.  Pokial bol stavitel odbornik osadil bazen tryskami s variabilnym nastavenim. Trysky maju vacsinou nastavenie na prietok 3-5-7m3 pricom treba ratat s tym, ze pokial su zapojene na jedno potrubie do serie bude tlak na poslednej o niečo vacsi ako na prvej. Prikladom ja mam bazen 8x4m 43m3, cerpadlo s vykonom 11m3/h a vystupne trysky su na druhej strane oproti skimeru. Prvu trysku mam nastavenu na prietok 3m3/h a druhu (poslednu) na 5m3/h. Vystupny tlak na tryskach je tak rovnomerny a postacujuci na premiesanie vody v bazene. Ak by sa niekto zamyslal preco mam na tryskach prietok 8m3/h ked cerpadlo je 11m3/h, je to z dovodu, ze vykon cerpadla je uvadzany v laboratornych podmienkach a pri aplikacii je treba ratat so stratami ako vyskovy rozdiel medzi cerpadlom a tryskami, odpor filtracneho media, dlzka potrubia, ventily, kolena atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.1.2015 17:08

V mnou zmiňované fitraci je 45 kg písku což je dostatečné množství a motor stojí 2100,-Tak za těch 7 let ho zahodím a koupím novej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 25.1.2015 18:02

Nijak nezatracujem zmienenu BSFA8000-45 iba ta cena sa mi zda podozrivo nizka. Bolo by smutne keby tu o par mesiacov pribudol dotaz typu slaby vykon bazenoveho vysavaca apd. Rovnako som sa dopatral aj k poznamke jedneho uzivatela kt. tvrdi, ze zmienena filtracia, resp. cerpadlo nema udavany vykon 550W ale len 350W (udaje z meraku) a udaje na stitku su tak nepravdive.

Je mi jasne, ze 30m3 bazen nebola lacna zalezitost a penazi moc neostalo. Sam som zazil, ze na dokoncenie som si musel pozicat a upravu okolia bazenu som robil postupne 2 roky lebo som bol uplne svorc. Rozhodnut sa tak musi pan sam, my mu mozeme poskytnut iba svoj nazor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 27.1.2015 9:22

Ono asi záleží v jakém zapojení to čerpadlo je.Záleží jak má provedenou instalaci trubek atd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 27.1.2015 9:32

Ještě malej dodatek, ono nemusí bejt všechno co je drahý dobrý a všechno laciný šmejd.Já jsem koupil jako náhradní díl čerpadlo od této filtrace a použil ho na hrlič.Cena cca 2100,- je oproti originálům hodně malá a slouží stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika