Paraziti v bazénu



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.90 (?)
24.7.2016 20:11

Nitěnky (alespoň jak je - trošičku - znám já) jsou červenavé barvy a nejsou takhle dlouhé a stočené.

Tohle - dlouhé, bílé, stočené nebo natažené "nitě" - mi spíš připomíná nějaké niťovce, vlasovce apod. Asi před 1-2 roky zde na ně byl také dotaz (snad by se to v archívu dalo vyhledat).

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.90 (?), 24.7.2016 20:11

Nitěnky (alespoň jak je - trošičku - znám já) jsou červenavé barvy a nejsou takhle dlouhé a stočené.

Tohle - dlouhé, bílé, stočené nebo natažené "nitě" - mi spíš připomíná nějaké niťovce, vlasovce apod. Asi před 1-2 roky zde na ně byl také dotaz (snad by se to v archívu dalo vyhledat).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.217 (?), 25.7.2016 0:03

Dobrý den, připojila jsem se k této debatě o zvláštním parazitu ve formě živých nití, objevili jsme ho tento týden a domnívali se, že to jsou snad povolené gumičky z plavek, až dnes jsme si všimli, že se to hýbe, již jste prosím vás zjistili někdo co to je a jak to zničit? Nedávno jsem se vrátila z Egyptu a trnu hrůzou jestli jsem si nedovezla suvenýrfrown, to snad ne. Prosím o radu za kterou předem děkuji. Erna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.247 (?), 25.7.2016 6:32

Vypadá to na Hlístici. Jak jste měli během dovolené ošetřenou vodu a byl zakrytý bazén?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.217 (?), 25.7.2016 20:08

Dobrý den, bazén máme přes noc zakrytý do odpoledních hodin krytem - kopuli, na dovolené jsme byli v květnu, dnes jsem to kontrolovala a nebylo to tam, může to být i ve filtraci, mám ten bazén přechlorovat a nekoupat se cca týden, fakticky nevím, a není ta hlístice přenosná, přece jen malá vnučka si sem tam upije. Přede děkuji za Váš čas a odpověď. Erna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.124 (?), 25.7.2016 20:42

Dobrý den, hlístic je mnoho druhů. V akváriu parazitují na rybách. Něco se u Vás zanedbalo. Zkuste vylučovací metodu. Odkud berete vodu do bazénu? Studna je možný zdroj parazitů. Z vodovodu je ošetřená, tudy určitě ne. Rozšiřují se přes mezihostitele, třeba ptáky, malé obratlovce. Nemáte bazén pod stromem, místem, kde často létají ptáci, nekoupe se v bazénu čtyřnohý mazlík a tak podobně. Proplach filtrace je určitě potřebný a kontrola dna bazénu. Vysajte dno a propláchněte filtraci. Zjistěte hodnoty chlóru ve vodě, mírné zvýšení nevadí, vnučka asi není ve vodě celý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.217 (?), 26.7.2016 23:19

Dobrý den, děkuji Vám za reakci na mé dotazy, dnes se tam opět objevily, 3 kusy živoucích nití cca 12cm dlouhých, zachloruji, propláchnu a pak se uvidí, jen je mi zvláštní, po odkrytí bazénu bylo dno čisté, když se vykoupala vnučka a otec opět se objevily, bazén je naplněn vodou z řádu, ale je mírně pod stromem a ptáci a hlavně čáp, i nad nim létají. Uvidím, každopádně moc děkuji za rady jen doufám, že to nejsou parazité, keří lezou do lidí. Mějte se hezky. Erna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.11 (?), 23.8.2016 14:29
Dobrý den, může mi tu nekdo také poradit? Mám též v bazénu jakési parazity ale o larvy komárů to nejsou. Vodu jsme objednavali Id města. Je řádně zachlorovan a pravidelně cisten. Letos je bez ochrane plachty kterou nám babička omylem zlivkvidovala (nevěděla že je to máme na bazén).. Ale i tak loni jsme plachtu nedali vůbec a míč takové tam nebylo i když se koipalo mnoho lidí. Letos jsem tam byla jen o víkendu a teď tohle. Přikládám i fotografie a dekuji za vaše odpovědi
Neznámý parazit
Neznámý parazit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.26 (?), 28.8.2016 19:54

Dobrý den, tyto larvy jsem vídal v povrchové studni. Zřejmě se dostaly do bazénu zvenku. Ve správně dezinfikované vodě je život řas a vodních organizmů nemožný, pouze co létá, nebo se vylíhne má šanci odletět, postupně uhynout. Třeba potápník létá a může se do vody dostat a zase odletí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.20 (?), 24.7.2017 15:42

Dobrý den. Přesně tyhle bílé živé nitě jsem také objevila u nás v bazénu, od té doby se v něm nechtěl nikdo koupat z obavy, že by se tento parzitit dostal někomu do těla. Nitě jsem nabrala do sklenice s vodou a vyjeli jsme s manželem na nejbližší hygienickou stanici, protože ještě byla víc jak polovina prázdnin před námi a nikdo by už do bazénu nevlezl. Tam nám paní doktorka řekla, že je to nějaký druh hlístů, kteří bývají ve studnách, že se nemusíme bát, že nám nic neudělají. Stačí je vybrat, přefiltrovat bazén a stejně prý v té chlorované vodě dlouho nevydrží živí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.27 (?), 24.7.2017 18:19

Tento druh parazita sa do bazénu dostene prostredníctvom hmyzu, trošku podobnému mravcovi s krídlami. Nachádza sa v jeho vnútri a je to jeho prechodné vývojové štádium kedy tento parazit prinúti tento lietajúci hmyz nájsť vodnú hladinu a defakto sa utopiť. Následne s neho vylezie a hľadá ryby pretože jeho ďalšie vývojové štádium prebieha v rybách. Pre ľudí by mal byť neškodný aj keď v bazéne to vypadá dosť nechutne. Hneď ako uvidíte na hladine plávať tento mravcom podobný hmyz, vylovte ho a skúste ho rozpučiť a nájdete v ňom tochto tenučkého dlhého bieleho parazita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika