Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu



host - 182.227 (?)
3.7.2015 7:32

Navrtané měděné elekrtody a přidání stříbrné pájky, takže množství nic nic, a navíc vše vydrží dle JS dva roky. Že čistý bazén máte zásluhou stříbrné pájky. Kdo tomu věří ať tam běží. Něco mi to připomíná. Kdysi tu probíhala diskuze, že rytí měděným rýčem dramaticky zvyšuje úrodnost půdy. Bude to ze stejného soudku.P 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.7.2015 20:42

Pane JS, laskavě vynechte hodnocení, jak jsem levý a věnujte se tématu. Tazatelka je (podle vašeho měřítka) nutně ještě daleko levější než já a vy tu perlíte, jak jste si zatavil elektrody. To je jí platný jak mrtvýmu zimník. Žeby trefená zakejhala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.97 (?), 2.7.2015 21:42
PP, pokud jste chlap, který chce něco poradit, tak s tou metalurgií jste se ukázal, opakuji, že jste levý, jako šavle. Popis pro PP: měděný váleček, do kterého vyvrtáme 3 otvory do 2/3 průměru válečku. Zapálíme hořák, rozehřejeme váleček a přidáme Ag pájku, až se otvory zaplní. Necháme vychladnout. Opakuji, že nám poslali měděné elektrody a opakuji, že upozorňuji na zakoupení Ag, Zn, Cu elektrod a ne jen Cu. Tazatelce jsem psal kde, že má pájet? Samozřejmě nikde, jen zbytečnostiv diskuzi od PP.JS.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 3.7.2015 7:32

Navrtané měděné elekrtody a přidání stříbrné pájky, takže množství nic nic, a navíc vše vydrží dle JS dva roky. Že čistý bazén máte zásluhou stříbrné pájky. Kdo tomu věří ať tam běží. Něco mi to připomíná. Kdysi tu probíhala diskuze, že rytí měděným rýčem dramaticky zvyšuje úrodnost půdy. Bude to ze stejného soudku.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.242 (?), 3.7.2015 7:51
Nemíním vést diskuzi stylem reklama na ionizátor. Upozornil jsem, jak je to s elektrodami a s tím souvisejícími problémy funkce ionizátoru. Až budete mít čas, tak se stavte v solidním obchodě na bazénovou techniku a zeptejte se na složení elektrod. Ještě takový praktický postřeh. Pod zastřešením se drží výpary z vody a mohu porovnat výpary z chlórové vody a z vody ošetřené ionizátorem. Považuji za důležité upozornit na složení elektrod. Dále nesouhlasím s názorem, že chlór je nakonec nejlepší řešení, jak to napsal PP. Je jedno, jaká je to vyzkoušená dezinfekce bez chóru, ale chlórová chemie je základ, který časem většina majitelů změní na bezchlórovou údržbu. Jestli p. XY nevěříte, můžete se stavit, nebudete první ani předpokládám poslední, který nevěří, a proto tam běží. JS.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 177.14 (?), 2.7.2015 2:44

Dobrý den

(.....věřte že chlorová je nejlepší.) NEVĚŘTE.crying
 ale za jakou cenu.Zdraví máte jenom jedno.

zvolit nejšetrnější úpravu, není tak jednoduché. Musíte vědět co od toho chcete.

Jsou zastánci na chlórovou dezinfekci vody, že nedají na ni dopustit, hodí tabletu a nevadí jim že Chlór je největší mrzačící element a zabiják moderní doby, viz nebo tady. Já jsem proti používání chloru.

Když se rozhodnete pro DESAM SOLID, nemusíte hlídat pH ve vodě. Používání je na obalu třeba viz tady.

Jinak je to tady už popsané. A to je jedno jestli použijete třeba výrobky = TwinOxide, Duozonu 100L, Purogene ®,Dutrion Tablet ®  nebo Aqua-Tab® Chlorine Dioxide nebo Lifesystems Chlorine Dioxide tables, i Sanogene. Vše je na stejném princupu, vytvoří se Oxid chloričitý (ClO2). Pak moc neřešíte, jaké má vaše voda vlastnosti.

Dezinfekce GUAA je na principu oxidaci nečistot kyslíkem, je to silný oxidant (jako jeho bratři = ozon, peroxid vodíku) vytvářejí ve vodě více kyslíku neboli kyslíkové tablety. Má menší životnost ve vodě, rychle se vypaří do vzduchu. Nechce dlouho zůstat ve vodě a je to dražší položka. Většinou se to používá, ve vířivkách.
Vločkovač = Síran Hlinitý Al2(SO4)3,(známej jako kamenec)- pro úpravu pitné vody, jeto tady o tom hodně napsáno, třeba tady.

Hlavně nepředávkovat viz tady:

Když nemáte pískovou filtraci nekupujte si ani vysavač. Bude vám stačit sítka, třeba v akvaristice na dafnie. Dno luxujte normální hadici přes kartušovou filtraci. Ovšem budete muset ČASTO papírovou vložku dobře čistit.

Kečup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.7.2015 7:51

Pikantní je, že chlór doporučujete (v problematické aplikační formě) a zároveň tvrdíte jak je škodlivý. Ono když se kouknete zas jinam a onde, dočtete se jak škodí kyslík a ozon a různé peroxidy a podobné chuťovky. Prostě to musí být svinstvo které zabíjí. Takže nakonec chlor je ze všech špatných řešení to nejméně špatné. Pokud se užívá tak jak má. A když to uživatel nechce riskovat, prostě si nebude pořizovat bazén, protože bez úpravy vody se v žádném případě neobejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ori - (36) - 182.85 (?), 2.7.2015 11:16

Všichni moji známí od chloru utíkají. Neznám jediného, kdo by to v posledních letech neudělal, kdo by vydržel s klasickou chlorovou chemií. Většinou zvolili elektrolýzu slané vody, někdo měď (elektrody). O oxidu chloričitém nikdo neví. Pro dost lidí by také byl problém (nechtělo by se jim) vyrábě si ho mícháním chemikálií, automatycké přístroje jsou drahé. Pro větší bazén je Desam Solid taky trošku dražší, ale pokud máte bazének s pár kubíky, pak není nic snazšího než takový hotový výrobek jako je právě Desam Solid, Duozon atp...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.7.2015 19:59

Inu od chlóru utekli k elektrolýze slané vody. A co asi tak tou elektrolýzou vzniká? Nápověda: Chemický vzorec soli je NaCl. Pro ty co nebavila chemie: chlorid sodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.200 (?), 2.7.2015 22:09
Se slanou vodou a elektrolýzou s výsledným produktem dezinfekce - chlórem, máte pravdu. Ale jen částečně. Pro zkušené je všeobecně znamé, že dezinfece tzv. solničkou je vhodná i pro alergiky a osoby citlivé na chlór. Cely systém je dokonaleji regulován a dezinfekce přesně dávkována, resp řízena. S nějakými tabletami v plováku, sypáním chloršoku do bazénu se to nedá vůbec srovnat, a proto utekli k elektrolýze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ori - (36) - 182.85 (?), 3.7.2015 8:45

Přesně tak jsem to myslel, když jsem psal, že nezůstali u klasické chlorové chemie. Tedy u vámi propagovaných chlorových tablet, pane PP. Vaše příspěvky ve vlákně o alternativní metodě desinfekce (alternativě k chlorovým tabletám) mi připomínají příspěvky vyznavačů mechu ve vláknech o likkvidaci mechu v anglickém trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika