Ohřívání bazénu



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?)
29.5.2015 8:25

Běžné bazénové plastové kolektory fungují, když dobře vyřešíte umístění. Je nutná písková filtrace kvůli výkonu a je vhodné mít obtokový ventil. Časovač aby fitrace nešla v noci. Nemusíte mít strach, že bazén přetopíte, to v našich zeměsiných šířkách a výškách nehrozí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 248.193 (?), 29.5.2015 2:29

Dobrý den,

zapomněl jsem to napsat: vlastním modrou bublinkovou folii / plachtu, takže tento problém je již vyřešený. Tudiž potřebuji ještě něco na ohřev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.58 (?), 29.5.2015 6:24

Kdyz jsem psal o kolektorech mel jsem na mysli ty plastove zMTF, cena 1700  za jeden.Tech 6m2 jsou 3 kusy.To jen pro predstavu jak to hreje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 29.5.2015 8:25

Běžné bazénové plastové kolektory fungují, když dobře vyřešíte umístění. Je nutná písková filtrace kvůli výkonu a je vhodné mít obtokový ventil. Časovač aby fitrace nešla v noci. Nemusíte mít strach, že bazén přetopíte, to v našich zeměsiných šířkách a výškách nehrozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.13 (?), 1.6.2015 11:39

Já to mám léta na chalupě tak, že je na střeše (kde je i kolektor) spínací teploměr, který když je na něm 35 st a víc, tak zapne čerpadlo. To žene přes pískovou filtraci a kolektor ohřátou vodu do bazénu. Když nesvítí slunce, filtrace nejede. Bez problémů to funguje již několik let, na víkend přijedu a voda pod bublinkovou folií je ohřátá. Když je uprostřed léta moc ohřátá, spíná teploměr jen filtraci (mám zavřený přítok do kolektoru), čili čím víc svítí slunce, tím víc běhá filtrace. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 1.6.2015 22:49

No a když bude týden pršet tak to filtrovat asi nebude, když to bude nastavený na ohřívání.To je lepší dát na ventil obtoku servomotor a ten řídit tou teplotou.Filtruje to třeba jenom přes den jak je naprogramovanej časovač a pouští solár jem když je sluníčko.Tak to funguje u nás několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 2.6.2015 10:00

Jo to je luxusní.. Obávám se ale, že pro většinu běžných bazénistů je instalace servem ovládaného ventilu nad jejich možnosti (zkušenosti). Musím obhajovat své řešení - jednodušší to být nemůže a i když máte pravdu, že po týdenním dešti čerpadlo nezapne, tak zase nebývá tak teplo, aby řasy bujely. Zatím jsem to jako problém neviděl. Ale díky Vám zauvažuji nad druhým napájením čerpadla, které ho zapne přes časovač - i s rizikem, že voda půjde přes kolektor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 2.6.2015 10:08

Omlouvám se, zapoměl jsem dopsat, že u mne bylo primární vyřešit co nejlépe ohřev vody, kdy přes týden (kdy na chalupě nejsem) různě svítilo slunce a mne štvalo, že tam nejsem a nemohu zapnout ohřev. A ovládání  časovačem není z tohoto pohledu řešení. Takhle stačí, aby svítilo slunce cca půl hodiny a solár začne fungovat. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 2.6.2015 11:01

Máte pravdu, že pro mnoho běžných bazénystů to bude asi problém.Ale zase to neni tak složité.Já jsem tam také namontoval i hlídání průtoku vody trubkama, protože když jsem ještě hodně dávno používal husí krky tam mi jeden praskl a odešlo čerpadlo, protože bylo bez vody.A jelikož jsem velice pohodlnej člověk tak jsem si udělal filtrační jednotku tak, že si jí nemusím třeba 14 dní všímat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 7.6.2015 7:54

Ale dá se, včera bylo voda 33,8°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.6.2015 8:02

A vy jste to přehřál s jedním malým Slimem? To nemáte moc velkej bazén. Jen aby se porovnávalo srovnatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika