Mořská sůl do bazenu - zkušenosti



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?) 
5.6.2017 14:31

Zvláštně na sebe reagujete, nedá se pochopit, co je blbost, když oba máte pravdu. wink Pěkná blbost je ta slaná voda bez salinátoru, tam se samozřejmě řasy dělají, a to velmi rychle. Bazénová voda má totiž slanost pouze 0.3%, kdežto mořská voda 3.5%! Takovou vodu není možné dát do bazénu, protože zničí vše kovové. A mám stejnou zkušenost - taky vodu nevypouštím, a jak píšete: po vypnutí na podzim bylo dno za pár dní pokryté řasami. A po zapnutí na jaře za pár dní vyčištěno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 250.122 (?), 5.6.2017 16:19

Voda bez salinatoru je totez jako voda s vypnutym salinatorem. Mam na 35 kubiku asi 150 kilo soli, neumim si predstavit ze by tam mel byt desetinasobek :-)

Voda se rasila az po jarnim otepleni, pac jsem to zapomnel vcas zapnout. Ja mam spis opacny problem, salinator mam uz dva tydny vypnuty a voda smrdi furt po chloru a drazdi citlive kuze. Je kristalove cista.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.243 (?), 5.7.2017 12:05

Proč je problém mít "mořskou" vodu v bazénu? My máme vodu ze studny, hodně železitou, takže po přidání chlóru úplně zhnědne. Chtěla jsem taky prostě jen nasypat do vody sůl, salinátor se mi k "cáchadlu" :-) 3,6*0,75 kupovat fakt nechce. A to gumové cáchadlo chci stejně na podzim už vyhodit. Vadila by vysoká koncentrace soli pokožce? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.115 (?), 5.7.2017 20:17

Vyzkoušejte a napište jak jste dopadla. Slaná voda a solinátor v bazénu. Solinátor vytváří chlór a ten dezinfikuje vodu. Mořskà koncentrace je smrt pro čerpadlo a všechno kovové. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.161 (?), 5.6.2017 9:47

Dobrý den, špatně jsem to specifikovala, voda je čistá, ale usazují se velice rychle řasy na dně o stěnách bazénu, Chlorinátor máme.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 5.6.2017 11:17

Špatně se to v diskuzi řadí, to vše byly reakce na ".208.13"

Ve vašem případě bych zkusil o hodinu prodloužit běh jednotky, pouštět ji každý den, občas očistit usazeniny z elektrod.

Taky se mi loni tvořily řasy. Pak jsem prodloužil o hodinu chod filtrace s jednotkou chlorinátoru (ze 3 na 4 hodiny), letos je to zatím úplně bez řas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.250 (?), 15.3.2018 21:43
Tak to jste máte štěstí. Přirovnávat 10L filtraci k filtraci moře je vtipné. Sůl nezamezuje růstu ničeho. Sama o sobě obsahuje spoustu výživných minerálů. Jediné co Vás chrání je ta filtrace a to že se Vám tam nekoupe hodně osob (rodina) každý den. Takže pokud si chcete řikat sem jako u moře, dejte k bazénu palmu, skočte pro slánku, zapnout filtraci a šup do bazénu. Samotná sůl nefunguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika