Mořská sůl do bazenu - zkušenosti



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 231.189 (?)
29.5.2016 20:50

Jestli vás zajímá praktická zkušenost - nasypat jen sůl do vody nemá žádný smysl, voda se zakaluje a řasy rostou. Nutná je samozřejmě filtrace na čištění a salinátor, který ze soli uvolňuje chlór k dezinfekci vody. Koncentrace soli 2.5kg na 1m3. Mimochodem stačí použít obyčejnou kuchyňskou sůl, příromnost jódu ničemu nevadí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 216.69 (?), 24.7.2014 12:09
Tohle je od začátku špatná úvaha. Bazén na sůl musí být vybaven. Nerez na sůl nestačí mrkněte na titanové. Vodu se solí vyšplouchají děcka všude, fólie není na pořád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 24.7.2014 19:58

Jak všichni víme, nic neni na věky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 24.7.2014 20:46
No já vím, že nasypat sůl do bazénu, který není na sůl dělaný je blbost. Ze soli se musí vytvořit solinátorem chlór a ten dezinfikuje vodu. Sůl je velmi agresívní, koroze naruší i nerez. No co budeme mlátit prázdnou slámu osolte vodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.222 (?), 28.7.2014 17:54

Díky moc všem za reakce. Sice pro někoho nejsem normální? Vvždyť jsem se jenom ptal, stačí odpovědět, ale nevadí. To jsou asi rozdíly mezi náma nenormalníma. Jinak info pro druhé, známý má opravdu pouze sůl už druhým rokem v zminovaném bazénu a vše mu zatím funguje. Počkám raději.  Tak ještě jednou moc díky. Snad taky někdy pomůžu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.90 (?), 23.5.2016 13:30

Vážení, do bazénu Azuro 400 o objemu 11 m3, písková filtrace, sypu mořskou sůl již třetím rokem. Vždy 25 kg. Nechávám i přes zimu. Nevidím žádné negativní účinky ani na folii, čerpadlu nebo výměníku / ohřev /. Korozivní účinky soli jsou nadnesené. Salinátor - proč ne, ale jeho pozitivní funkci přeceňujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.18 (?), 9.11.2017 16:31


Nebudem řešit, komu panbůh nadělil dar vydělat víc peněz. Já když měl bazén 7m3, nasypal jsem pytel se 40kg soli z oceánu, ne chemické, filtrace s lepší nápní a fakt jsem celou sezonu nemusel dávat žádnou další chemii. Bazén byl používán každodenně, na noc přikrytý plachtou.Je fakt, že mi čerpadlo každou druhou sezonu zarostlo, pokaždé při zimní odstávce (uložené v teple). Spíš to bylo tím, že čerpadlo bylo opravdu primitivní (vůbec první písková filtrace od Mountf.)

Dnes mám bazén 50m3 a v životě bych neurážel někoho, kdo má z jakéhokoliv důvodu bazén jakkoliv menší. Je vidět, že peníze někdy umí získat i naprostý primitiv...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.83 (?), 29.5.2016 14:59

Dobrý den, jen dotaz. Tu sůl tam nasypete aniž by jste měl salinátor? Nebo tam daváte i chlor.

Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 231.189 (?), 29.5.2016 20:50

Jestli vás zajímá praktická zkušenost - nasypat jen sůl do vody nemá žádný smysl, voda se zakaluje a řasy rostou. Nutná je samozřejmě filtrace na čištění a salinátor, který ze soli uvolňuje chlór k dezinfekci vody. Koncentrace soli 2.5kg na 1m3. Mimochodem stačí použít obyčejnou kuchyňskou sůl, příromnost jódu ničemu nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.94 (?), 29.5.2016 21:02

Dík za odpověď. Princip úpravy vody pomocí soli znám, ale zarazil mne ten příspěvek výše. Jestli jsem ho dobře pochopil, tak dává sůl, ale salinátoru nevěří(nebo ho nemá).

A ještě jedna věc: může se dát i sůl z mrtvého moře? (s vysokým obsahem minerálů).  Jde mi o to, jestli to nepoškodí salinátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 231.189 (?), 29.5.2016 21:16

To uvolňování chlóru spočívá v tom, že voda proudí mezi 2 elektrodami a dochází k eletrolýze, tzn. Cl- se uvolňuje do vody a Na+ se usazuje na elektrodě. Ten je potřeba čas od času z eletrody seškrábnout. Pokud by tam byly další minerály, nevidím v tom asi zásadní problém. Ale samozřejmě to vyzkoušené nemám, může to třeba zablokovat chod jednotky, která si testuje velikost koncentrace soli, a když není v potřebných mezích, tak zůstane vypnutá... Možná by stálo za to to zkusit s nějakou jednotkou v malém množství, třeba si připravit hrnec vody s odpovídající koncentrací soli, a nechat to chvíli probíhat, jestli to bude fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika