Mléko (zakalená voda) v bazénu



Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 16.118 (?)
26.8.2012 8:41

Důvodem je předávkování vločkovače, enlightenedzpůsobí ještě větší zakalení vody než byla původně. Nemá se s čím spojit (nečistoty)  Základní dávkování jsou 3 gramy na m³ vody, v případě silnějšího znečištění a zákalů lze dávku nepatrně zvýšit nebo opakovat, postupovat opatrně (více menších dávek).
Pozor na předávkování (cca 10-ti násobek) je provázeno vznikem obtížně odstranitelného bílého zákalu. Takže máte cca 30x předávkovaný bazén.sad

V takovém případě často perte filtr a standardně používejte bazén. Předávkovaný vločkovač musí zareagovat s nečistotami, které se do vody vnesou, dokud se do vody nesnese dostatek jemných nečistot, které se pak s nadbytkem přípravku vyvločkují (v extrémních případech, lze vsypat nečistoty – např. prach pro vysrážení vločkovače s nečistotami a jeho následné odfiltrování.) Je důležité nechat vodu stát minimálně 12 hodin. Kal odsávat do odpadu. Doporučil bych snížit pH na 6,5,  na adrese https://www.zahrada.cz/forum/zahradni-bazeny/modra-skalice-ano-ci-ne-127893/?kotva=modra-skalice-ano-ci-ne-260595
a postupně odsávat kal. V žádném případě nepřidávat vločkovač, postupně se voda vyčistí. smileyPo odsávání do odpadu, přidávat čistou vodu.
Vločkovače které se používají.
1. generace Síran hlinitý,
2. generace Polyaluminiumchloridu (PAC) s obsahem hliníku (současnost),
3. generace Chitosan acetát

Ps: ani mě nenapadlo že jste blondýna,wink

Kečup

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.120 (?), 26.8.2012 8:15
Máte správné pH? Jinak orientačně. Já jsem zastáncem min chemie a pH vyrovnávám dešťovkou, ta nemá žádné rozpuštěné minerály, je měkká a také netvoří usazeniny. www.az-bazeny.cz/uprava-vody-udrzba-bazenu/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 16.118 (?), 26.8.2012 8:41

Důvodem je předávkování vločkovače, enlightenedzpůsobí ještě větší zakalení vody než byla původně. Nemá se s čím spojit (nečistoty)  Základní dávkování jsou 3 gramy na m³ vody, v případě silnějšího znečištění a zákalů lze dávku nepatrně zvýšit nebo opakovat, postupovat opatrně (více menších dávek).
Pozor na předávkování (cca 10-ti násobek) je provázeno vznikem obtížně odstranitelného bílého zákalu. Takže máte cca 30x předávkovaný bazén.sad

V takovém případě často perte filtr a standardně používejte bazén. Předávkovaný vločkovač musí zareagovat s nečistotami, které se do vody vnesou, dokud se do vody nesnese dostatek jemných nečistot, které se pak s nadbytkem přípravku vyvločkují (v extrémních případech, lze vsypat nečistoty – např. prach pro vysrážení vločkovače s nečistotami a jeho následné odfiltrování.) Je důležité nechat vodu stát minimálně 12 hodin. Kal odsávat do odpadu. Doporučil bych snížit pH na 6,5,  na adrese https://www.zahrada.cz/forum/zahradni-bazeny/modra-skalice-ano-ci-ne-127893/?kotva=modra-skalice-ano-ci-ne-260595
a postupně odsávat kal. V žádném případě nepřidávat vločkovač, postupně se voda vyčistí. smileyPo odsávání do odpadu, přidávat čistou vodu.
Vločkovače které se používají.
1. generace Síran hlinitý,
2. generace Polyaluminiumchloridu (PAC) s obsahem hliníku (současnost),
3. generace Chitosan acetát

Ps: ani mě nenapadlo že jste blondýna,wink

Kečup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ve.ri - (32) - 168.38 (?), 26.8.2012 14:40

Díky za rady, už jsme to začali řešit. Část vody asi 1/3 jsme vypustili, něco dnes v noci napršelo nebot tu byl silný přívalový dešt a zbytek začínáme napouštět misto ze sítě tak z potoka, který je sice čistý ale obsahuje drobné nečistoty, aby se mohli vyvločkovat se zbylým flokulantem. Pro příště vím, že s flokulantem opatrně.

P.S. pěnivá voda je totožný přispěvek. Vlastně to tou pěnivou vodou začalo a mlěčnou skončilo.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 242.205 (?), 26.8.2012 21:56
Hlavně kontrolujte vodu a měřte alespoň zpočátku pH a Cl, než získáte zkušenosti. Pozdě už znáte. Dešťovka je výborná průběžně na úpravu pH - a žádné úsady atd. Zpočátku je proto nutné znát hodnoty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 55.2 (?), 27.8.2012 21:37

Kromě kontroly pH je dobré také zaměřit pozornost na filtraci. To, že jste koupili filtrační set na 4 m3 za hodinu neznamená, že tak opravdu funguje. Je to závislé na způsobu zapojení, dálce hadic, připojení solárního panelu, převýšení, atd. V extrémních případech se lze dostat na méně než polovinu deklarovaného výkonu. Pokud navíc někdo šetří a nechává filtraci běžet jen několik hodin denně je problém s vodou jen otázkou času. Letos jsem vyměnil původní čerpadlo za jiné, s větším výkonem a menším odběrem (za stejnou cenu) a nemusel jsem zatím zapnout ani UV lampu. Stačí jen průběžné snižování pH a tablety 3 v 1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ve.ri - (32) - 168.38 (?), 29.8.2012 21:14

Hurá!!  Kvalita vody se výrazně zlepšila. Sice ještě není zcela průzračná ale mléčné zabarvení částečně zmizelo. Hodně pomohla deštová voda a z potoka. částečně se flokulant vysrážel a vše jsme odsáli pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 16.118 (?), 29.8.2012 22:48

Tak to jsem rád že jsme vyřešily problém, přidejte ještě vodu z potoku která má nečistoty a bude vše fajn.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ve.ri - (32) - 168.38 (?), 30.8.2012 20:51

Díky za info, ještě že existují tato fóra.Zatím jsme jeste vyndali i tablety 3 v 1, které taky vločkovač obsahují a voda je kazdy den lepší a lepší.Tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 16.118 (?), 30.8.2012 22:27

Já jsem tento rok ještě nepoužil tzv. „vločkovač“. Udržuji vodu bezchlórovou metodou a zatím se mě daří. Rád bych vám ukázal jak reaguje Síran Hlinitý jako vločkovač. Mám staré fotky, kdy sousedi odjeli na dovču a nechali bazének na pospas osudu. Mají ho jen kvůli vnoučatům na víkendy a kartušovou filtraci. Jak je vidět, tak S.H. si poradil i s takovým humusem. Viz foto.

Mléko (zakalená voda) v bazénu
Mléko (zakalená voda) v bazénu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ve.ri - (32) - 168.38 (?), 30.8.2012 22:44

Jak je vidět tak to je fakt účinný. A kde se nechá síran hlinitý koupit. Normálně v drogerii? A jak se dávkuje. Ted uz jsem v dávkování chemii trochu opatrná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika