Hnědý povlak / sliz na dně a stěnách bazénu po zimě



Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?)
25.4.2015 22:49

Tak u nás je voda už 26°C.Ale mám na steše solární panely a jsou regulované pomocí elektroventilu, takže nemusím hlídat jak svítí sluníčko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 216.22 (?), 25.3.2015 18:26

Jo ještě jedna věc. Spletla jsem se, nemáme foliový bazén, ale plastový od Albixonu. Původně jsme chtěli foliový, tak si to pořád pletu blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 25.3.2015 23:11

Cely problem vznikol chybnym zazimovanim. Hnede riasy sa vyskytuju vacsinou v tvrdej vode. Pravdepodobne pouzivate na upravu pH komercne pripravky. Tie su bohuzial slabe, vodu sice okyselia ale neznizia jej alkalitu. Alkalita je pufracna schopnost vody udrzat si svoje pH. To znamena, ze pokial neznizite alkalitu, voda ma tendenciu sa casom vracat s5 k svojmu povodnemu pH. Na upravu pH pouzivajte vyhradne kyselinu chlorovodikovu. Jednorazova aplikacia pri jarnom nastartovani vydrzi vacsinou celu sezonu.

Kedze ste celu zimu neupravovala pH, to sa vysplhalo s5 k svojmu povodnemu a cely ucinnok zazimovacieho pripravku sa rapidne znizil.

UPOZORNENIE! vyrobcovia bazenovych folii varuju pred stykom folie s viac ako 20% kyselinou, inak dochadza k odfarbovaniu folie.

Ja bazen zazimovavam a odzimovavam nasledovne. Zazimovavam az teplota vody poklesne pod 12 stupnov, inak by sa voda stihla do zimy este skazit. Bazen dokladne povysavam od necistot. Uzavrem privod do filtracie zo skimera a prepnem na privod zo spodnej vypuste. Vypustim cca. 2/3 vody. V zbylej vode skontrolujem pH, popripade este o nieco znizim cca. 6.8. Aplikujem chlorsok, cim vo vode zabijem vsetky zarodky rias a zaroven vydezinfikujem filtraciu. Aplikujem zazimovaci pripravok. Uzavrem privod do filtracie, povolim srobenia, vypustim filtraciu, do vody v bazene nahadzem plavaky a cely bazen prekryjem plachtou. Odzimovavam az teplota vody vystupa nad 12 stupnov. Zapojim filtraciu, utiahnem srobenia. Povyberam plavaky a dopustim cerstvu vodu po vrch bazena. Vstup do filtracie prepnem na nasavanie so skimera, spodna bazenova vypust je uzavreta, resp. iba mierny prietok aby sa dezinfikovalo potrubie. Skontrolujem a upravim pH pomocou HCL, aplikujem chlorsok, aplikujem modru skalicu cca. 7g/1000L, do plavaku vlozim trio tabletu a plavak nastavim na minimalne vyplavovanie (tableta vydrzi cca. 2-3tyzdne, chlor nemeratelny).

V zivote som nemal problem s riasami (zelena voda, sliz na stenach) ani s drsnym povlakom na stenach (tvrda voda-usadzovanie vapnika).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.22 (?), 31.3.2015 12:57

Moc děkuji za tak podrobný návod a cenné rady! yes Ano, ph jsem upravovala klasickým PH- od různých výrobců. Přejdu tedy na kyselinu chlorovodíkovou, modrou skalici atd... jak popisujete. Ještě jednou moc děkuji!! smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.4.2015 22:17

Já když jsem letos odzimovával bazén tak jsem po odkrytí zjistil, že je voda sice skoro čistá ale na dně a stěnách je zelenej povlak i přes to, že jsem použil stejné množství a typ zazimovače jako každý rok.Tak jsem pomocí ručního vysavače s kartáčem vše vydrhl a odsál přímo do odpadu.Dopustil jsem vodu, ale nebylo to pořád ono.Tak jsem tam dal modrou skalici 4g/m3 a filtroval a filtroval a pořád nic.Tak jsem po několika dnech nadávkoval flokul a zase nic.Tak nastoupila třetí varianta.Vypustil jsem celej bazén, znova vyčistil vyhodil úplně novej písek a znova napustil.A je to tak jako každý rok.Voda krásně čistá a dnes už bylo první koupání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 25.4.2015 22:33

jak je voda modro-zelena, zelena alebo su zelene steny je uz neskoro na skalicu. Ja som odzimovaval 3.4, voda mala 10 a bolo to tak za 5min 12.

Sused o tyzden neskor a steny uz zelene. Dopustili sme vodu, okefovali steny, HCL upravili pH, nasypali chlor sok a nechali 24h filtrovat. Po 24h 8g/1000L modrej skalice a znova 24h filtrovat.

Dnes ma voda 18, filtracia bezi v rezime objem bazenu 1x za 24h, teda cca. 4h denne a voda priezracna jak krystal aj bez chloru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.4.2015 22:49

Tak u nás je voda už 26°C.Ale mám na steše solární panely a jsou regulované pomocí elektroventilu, takže nemusím hlídat jak svítí sluníčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika