Vřesovištní rostliny pod borůvkami



host - 245.172 (?) 
6.9.2014 10:11, zobrazeno: 7318x


Zdravím

myslíte, že je možné okolo respektive pod kanadskými borůvkami bez problémů udělat záhon vřesů a vřesovců? Mám dvě borůvky 1,5 m od sebe a protože se pro ně kopou dost široké jámy vyplněné rašelinou, napadlo mě, že bych to využila a udělala okolo nich takový oválný záhon s vřesy a vřesovci. Jelikož se jmenuju Erika, mám k těmto rostlinám ryze kladný vztah :-) Poradte kde v Praze a okolí popř. na webu mají dobrou nabídku těchto rostlin. Také nevím-abych tam nedala odrůdy, které jsou vysoké a jak daleko od sebe a od borůvky je sázet. Představuji si tak 2 druhy vřesu a 2 vřesovce aby tam stále něco kvetlo a byl prakticky nahusto pokrytý prostor. Prosím poraďte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 22.201 (?), 2.10.2014 0:58

Pod borůvkama bych záhon vřesů ani vřesovců rozhodně nedělal. Jak borůvky, tak vřesy a vřesovce koření mělce, takže si budou silně konkurovat v odběru živin. Další věc je zálivka. Borůvky relativně hodně, vřesy méně. Dále světlo. Borůvky se časem rozrostou do velkých keřů. Vřesy chtějí plné slunce, eriky by snesly i polostín, ale pod borůvkou bude spíš plný stín.

2 druhy vřesu a 2 druhy vřesovců Vám celoroční kvetení nezajistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.10.2014 8:16

Pokud budete sázet vřesy a vřesovce až na samý okraj záhonu, mohlo by to fungovat jako indilace, kolik a kdy dosypávat rašelinu a hlavně by to bránilo prorůstání plevelů z okolí. Takže jen uzoučký pás cca 1 m od sazenic borůvek. A musíte být psichicky připravena na to, že vřes snese občasné přišlápnutí a při sklizni tedy bude dobré na něj občas šlápnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika