Rododendron žloutne



host - 248.95 (?)
29.9.2014 20:57

Spodní listy normálně žloutnou a opadávají, větvičky bývají odspodu holé.   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 106.216 (?), 29.3.2009 17:23

Dávala jsem taky dotaz na žloutnutí rhododendronů, vyzkoušela jse lecos, mám jich asi padesát, tak moje zkušenosti po letech jsou asi takové, kde bude roďák nesmí být ani trochu vápna, na jedno místo jsem ho měnila asi čtyřikrát, nakonec jsem vykopala velkou díru všechnu zeminu dala pryč, navezla novou potom rašelinu, přidávám říční písek, potom mulčovací kůru.dvakrát do roka přidám do zálivky železo a dvakrát hnojivo granulované které pomalu uvolňuje živiny, nádherně se ze žlutých listů staly zelené krásně kvetly, teď mají nasazeno zase, ale podepsaly se na nich holomrazy, jak to bylo možné tak jsem zalívala, ale zase mají teď jinou nemoc tak nevím.Zahradu mám jihovýchod-jihozápad, tak mladé rostliny musím přistínit, ale zvyknou si.Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
6418 - (6) - 51.210 (?), 5.5.2009 7:23

Zásadní chybou u sázení rodo je to, že se k rostlinám dává nějaká zemina a hrabanka a také to, že při sázení se vykope malá díra. Díra má být vždy o velikosti cca 5x větší než kořenový bal sázené rostliny. Sázíme pouze do čisté rašeliny a první rok nepřidáváme žádné hnojivo. Rostliny hnojíme až po řádném zakořenění. Povrch udržujeme bez plevelů. Takto zasazený rodo nebude trpět žádnými uvedenými problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.147 (?), 25.4.2009 11:07

Zdravím, také mám rododendron a poslední rok i když krásně kvetl začaly jeho horní listy žloutnout a světlat.Poupata se neutvořila, jen nasazuje další listy. Je zasazený na polostinném místě a v dostatečně vlhké půdě.Poradí mi někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.126 (?), 29.9.2014 18:14

Dobry den, nevim jestli je toto tema jeste aktualni, ale mam problem se zloutnoucimi a opadavajicimi listy. Poradite nekdo?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.95 (?), 29.9.2014 20:57

Spodní listy normálně žloutnou a opadávají, větvičky bývají odspodu holé.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 29.9.2014 21:22

Těch žlutých je nějak moc.Pokud opad nesouvisí s částečnou obměnou listové plochy, přikláněl bych se k minimu dusíkatého hnojiva.Jinak se zdá  podle vitální, zdravě zelené barvy listové plochy že rostlině skoro nic nechybí.Na jaře bych přihnojil kompostem, uzrálým hnojem, nebo klidně seberte na pastvině kravinec, a přiložte/zapravte do půdy k rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.9.2014 21:54

Rododendron je normálně stálezelený, ale listová plocha je maximálně tříletá. Spočítejte si, jak staré listy Vám opadávají. Pokud "tříleté", pak je vše v pořádku. Pokud dvouleté, na jaře přihnojte výrazněji síranem_amonným a rohovinou. Je to kyselomilná rostlina tak s neutrálními organickými hnojivy typu kompost a hnůj opatrně (vždy ve směsi s kyselou baltskou rašelinou a libovolným síranem). Nyní bych provedl zálivku, kdy do konve vody (cca 10-12 litrů) bych dal polévkovou lžíci síranu draselného a dvě čajové lžičky hořké soli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.126 (?), 17.5.2016 18:16

Dobry den, rad bych podekoval panu Standovi-hk za radu ohledne prihnojeni, listy opadavaji jen trilete a rododendron vypada zdraveji. franta zl.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika