Pozdně kvetoucí rhododendron



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 130.241 (?)
28.3.2016 21:57

yes

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Marie61 - (38) - 160.145 (?), 27.3.2016 19:51, zobrazeno: 6598x

Někde jsem četla, že existují rhododendrony a azalky, které kvetou, pozdě, v červnu nebo dokonce až v červenci. Některé druhy kvetou dokonce 2 x za rok (na jaře a na podzim). Je tady nějaký odborník, který těmto kytkám rozumí a poradil by odrůdu?. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.156 (?), 27.3.2016 22:18

Co se týče rhododendronů, rozhodně nejsem odborník, ale vytáhl jsem z knihovny odbornou knihu (Karel Hieke: Praktická dendrologie, SZN 1978) a v ní je tabulka doby kvetení rhododendronů:

červnové kvetení uvádí u následujích druhů: Rhododedron x arbutifolium,, Rh. calendulaceum, Rh. callimorphum, Rh. catawbiense, Rh. fauriei,  Rh. heliolepis, Rh. hirsutum, Rh. keleticum, Rh. makinoi, Rh. ponticum

kvetení v červnu a červenci u druhů Rhododendron albiflorum, Eh. arborescens, Rh. bakeri, Rh. brachyanthum, Rh. brachycarpum, Rh. brevistylum, Rh. didymum, Rh. discolor, Rh. ferrugineum, Rh. x intermedium, Rh. lapponicum a Rh. maximum

v červenci: Rhododendron ungernii, Rh. viscosum,  Rh. x viscosepalum

v červenci a srpnu!: Rhododendron prunifolium!

Několik málo druhů z tohoto výčtu mi je povšdomých (catawb., ferrug., hirsut. apod.), o jiných čtu poprvé.

Co z nich jsou "klasické velkokvěté stálezelené" rhododendrony, co jsou drobnolisté a drobnokvěté skalkové druhy, jsou-li mezi nimi nějaké velkokvěté opadavé azalky atd., co je jak velké a co je jak mrazuvzdorné atd. - nevím. To už si musíte hledat a hledat.

Dobrá je třeba dendrologieonline.

Určitě budou i stránky specializované na přímo na rhododendrony, nějaká "Královská rhododendronová a azalková společnost" wink a další a další.

A o dostupnosti jednotlivých druhů (snad kromě vcelku běžného Rh.catawb.Gdfl) nevím už vůbec nic.

Hezké "chvíle" (nebo spíš hodinywink) u hledání a úspěšný lov Vám, paní Marie, přeje

Josef.

P.S. Vy snad chcete mít tu opravdu nejkrásnější zahradu na světě!  Hodně zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 28.3.2016 16:53

Dobrý den pane Josefe,

děkuji za vyčerpávající odpověď..:-). Budu hledat na internetu, snad se některý pozdě kvetoucí rododendron dá sehnat, i když pochybuji, že by je vedlo nějaké menší zahradnictví nebo supermarket.  Nejkrásnější zahradu na světě bych určitě chtěla..:-), ale na to jsem moc malý odborník a nemám velkou zahradu..Ale v létě sedáváme pod pergolou za domem denně, a to už koncem května, v červnu a v červenci bývají rododendrony většinou odkvetlé- a já bych si chtěla jejich krásu vychutnávat venku s kafíčkem v ruce...:-)..tak že budu hledat dle vašich pokynů... děkuji moc!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 28.3.2016 18:44

Pokud vládnete základy němčiny a není Vám líto 500 Kč za jeden kousek tak si určitě vyberete tady, mají tam i několik těch červencových.

Posílají i do Česka, neodolal jsem a 3 kousky jsem si objednal, měly by příjít příští týden. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 130.241 (?), 28.3.2016 21:57

yes

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika