Je to vřes?



petraoz - (41) - 75.92 (?) 
23.3.2012 17:07, zobrazeno: 6438x

Dobrý den,

mám to prosím na zahradě vřes? Já jsem měla zato, že ano. Mám jich ale více druhů a ty ostatní už jsou krásně zelené a barevné a tohleto na mě kouká a já nevím, co s tím. Začínám mít pochybnosti, co jsem to vůbec koupila.  Ostříhat?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 23.3.2012 18:32

Vypádá to, že je to vřesovec, ale Vám přes zimu zmrznul dopadla jsem stejně.Ostříhejte ho a uvidíte zda obrazí ve vnitř to vypadá, že je zelený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 23.3.2012 21:51

Také jsem tak letos dopadla, z pěti kousků jsem musela čtyři ostříhat úplně na ježka (jestli obrazí, nevím), u pátého zůstala zelená jen malá část, kde bylo napadané listí  :-(((           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 10.48 (?), 23.3.2012 21:37

Jak píše Marie, jde o vřesovec. Nejspíše o vřesovec pleťový (masový) - Erica carnea, případně o vřesovec dayerdalský - Erica darleyensis. velmi nesnášejí holomrazy. I u nás letos dopadly stejně - už jsou vytrhané. Doporučuji stejný postup, nevěřím, že by ty na fotce, byť jen málo obrazily. (Je to smutné, ale je to tak)

Dobře přežívá tam, kde jsou buď mírní zimy (atlantské pobřeží, Irsko) nebo kde je spolehlivá sněhová zimní pokrývka (/Alpy)..

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
petraoz - (41) - 75.92 (?), 23.3.2012 22:21

Děkuji. Zítra jdu na to.  Ošmikám a uvidím.   Jenom dotaz. Vřesovec se každým rokem stříhá nebo tohle je výjimka kvůli těm velikým mrazům, co byly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 10.48 (?), 23.3.2012 22:29

Tento druh vřesovce má již na podzim založená a viditelná poupata na větvičkách. Ta zjara - zhruba nyní - vykvetou. Pokud ho budete chtít ostříhat, pak nejlépe těsně po odkvětu, zhruba tedy v půli dubna.

Vřesovec ale stříhání nevyžaduje tak nutně, jako pravé vřesy.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 24.3.2012 0:34

Já vřesovce trochu zakracovala každým rokem, ale letos to vypadá, že je také totálně po nichcrying Mám jich ve vřesovišti asi 50ks a jde mne z toho šlak trefit! Nejen, že už byly úctihodně rozrostené, krásné, ale taky to bude stát fůru peněz. Mám je asi 7let a takhle zmrznuly poprvé přes to, že jsem je některé roky trochu přikrývala chvojím, některé ne... podle toho, kolik jsem chvojí zrovna sehnala...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 24.3.2012 7:01

Podle této fotky to jednoznačně nejde moc určit, zda jsou to vřesovce.Ale jestli jo, tak je nezachráníte ani omylem i kdybyste je ostříhala a třikrát dokola oběhla při měsíčním svitu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pegos - (21) - 212.124 (?), 1.4.2012 14:01

Dobrý den, mě by ohledně vřesu zajímal váš názor na to, zda je vhodné kombinovat na zahradní ostrůvek uprostřed zahrady vřes, kameny,nějaké malé túje a třeba bříza.Dík za názory, Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika