Hnědnutí listů rododendronu



host - 99.106 (?) 
24.4.2009 16:20, zobrazeno: 36705x

Dobrý den, u rododendronu mi hnědnou listy - je to nějakou nemocí?? Pokusím se sehnat foto..., ale přesto zkouším sehnat info před tím - jestli s tím má někdo zkušenost 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 223.46 (?), 25.4.2009 0:06

Nemuze to byt jenom spalene mrazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.93 (?), 18.5.2012 17:40

Hnědnutí listů rododendronu: Taky mi říkali, že je to napadení mrazem, ale pod květy nenasazuje nové výhony, listy vypadají nezdravě jako by usychaly. Prostě rododendron vůbec nevypadá vitálně, listy nejsou zdravě zelené. Prosím o radu co s tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.203 (?), 1.6.2013 15:19

Máme na chatě u lesa asi třicet let starý velký rododendron. V posledních letech mu začaly hnědnout listy. Buď na nich jsou fleky, nebo zežloutnou až zhnědnou celé. Nakonec ztvrdnou a někdy upadnou. Kvete jako vždycky, na tom se nic nezměnilo. Jen mu začínají zevnitř usychat větvičky, ale to je zřejmě stářím. Je na jižní straně v jílovité půdě. Občas ho, když moc přerůstá do šířky, ostříhám. Okolní rododendrony u sousedů jsou v pořádku.

Slyšela jsem, že jsou to příznaky houbové choroby kořenů a že se má v takovém případě vykopat a spálit. Jenže vykopejte ho, když předně nevíte, zda skutečně má nemocné kořeny, když je tak rozložitý a pořád krásný a kvetoucí... Ale listy mu hnědnou čím dál víc a rychleji, věděl by někdo, co jiného by to mohlo být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 1.6.2013 17:51

Paní Andrlová, co rododendrony prodává, říká, že hnědé shvrny na listech a jejich následně opadávání způsobuje houbová choroba na listech (ne kořenů). Doporučuje stříkat 3x Dithane ve čtrnáctidenních intervalech.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika