Existuje nějaká odrůda rhododendronu, která snese slunné stanoviště?



sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?)
22.5.2016 18:42

Ano, ve Středomoří rostou opravdu rododendrony na přímém slunci. Fotka z naší cesty do Chorvatska před pár lety - rododendron v Zadaru, nevěřila jsem vlastní očím...


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 194.92 (?), 23.5.2014 6:40

Děkuji, mrazuvzdornost rhododendronů je také důležité znát. Okopíruji sem alespoň závěr článku:' Mezi nejodolnější řadíme zástupce catawbiense hybridů. Zcela bez poškození přezimovaly kultivary ‘Lees Dark Purple’, ‘Roseum Elegans’, ‘Humboldt’ a ‘Catawbiense Album’. Do této skupiny patří i ‘Antonín Dvořák’ jako zástupce smirnowii hybridů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 7.5.2014 23:19

Určitě ten catawbiense grandiflorum vám tam přežije, pokud budete dostatečně zavlažovat. Jámy nemusí být přehnaně hluboké, ronďáky koření mělce, spíš je mulčovat na kopec. Záleží ale i na tom, jakovou máte svou zem a jestli bude nutné udělat i drenáž z vrstvy štěrku. Pokud to není hutný slín, jako mám já, tak v pohodě, jen přimýchat hodně rašeliny, popřípadě hrabanky... dle možností. Ronďáky mi vysadili zahradníci v podstatě do čisté rašeliny a přestali mi živořit až od doby, kdy jsem je začala vyloženě stlát, silnou vrstvou slamnatého koňského hnoje (alespoň rok mi ležel v hromadě)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.197 (?), 8.5.2014 12:55

Na jedné zahradě bude něco jako jíl, takže tam asi budu muset dát štěrk, ale ta druhá zahrada bude asi normální hlína. Kde koupím ten koňský hnůj a musí být nějak odleželý? Všude píšou, že po výsadbě nemusím tak rok přihnojovat. A ta hrabanka co to je a kde to seženu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 8.5.2014 19:24

Hledejte rododendrony yakushiman. Jsou kompaktnější a snesou slunce. Jsou poněkud dražší, ale vyplatí se. :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 9.5.2014 6:09

Máte pravdu Rhododendrony ze skupiny yakushiman snáší plné slunce, ale jsou mezi nimi i keře vyšší, dorůstající alespoň 2 m? Já jsem našla jen menší cca do 1 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 10.5.2014 11:51

Tak to nevím. Ty co mám já, se zatím drží spíš při zemi, i když se uvádí, že by měly dorůst přibližně do 1,5 metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.172 (?), 13.5.2016 19:50

Existujú aj rododendrony na slnečné stanovište, celkom dobrý výber má Havlis firma v ČR, majú napísané, kttoré na aké stanovište, v Taliansku dole na najlsnečnejšom mieste medzi panelákmi rrástol trojmetrový rododendron, asi to bude aj vlhkým vzduchom pri mori, na slnku ich treba pravidelne zalievať dažďovou vodou, inak nemajú pekné listy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 22.5.2016 18:42

Ano, ve Středomoří rostou opravdu rododendrony na přímém slunci. Fotka z naší cesty do Chorvatska před pár lety - rododendron v Zadaru, nevěřila jsem vlastní očím...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 23.5.2016 9:39

Neporadím, ale na chatě v Jeseníkách rostou a bohatě kvetou už 30 let na plném slunci. Co tak mohlo byt v té době k sehnání? Dnes bude určitě lepší výběr i informace. Nemají žádnou péči, posledních pár let obrané odkvetlé květy, ale ani to ne u všech, nedá se tam dostat. Jsou ve svahu, do dvou metrů od jeho úpatí. Pravděpodobně chytají nějakou spodní vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika