Co s vřesem v truhlíku po zimě?



host - 4.207 (?) 
21.2.2017 12:00, zobrazeno: 12791x

Dobrý den,

na podzim jsem zasadila do truhlíků vřes, na jaře však budu chtít truhlíky osázet jinými rostlinami, nevím co s ním, chtěla bych abych ho tam mohla třeba na podzim zase dát, protože to nebylo úplně levné, tak nevím zda ho přesadit do záhonu a pak na podzim ho zase přesadit zpět do truhlíků...? Nebo je tu varianta, že bych ho nechala pořád v truhlíku? Sice bych si musela nakoupit nové truhlíky na letní balkónovky, ale taky by to bylo řešení... Ale někde jsem četla, že vřes nesnáší přesazování... Děkuji moc za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 211.203 (?), 1.4.2018 19:54

Dobrý den.

Je to již asi 5 let, co jsem si do čtyř truhlíků zasadil vřes - asi 6 rostlinek v truhlíku, takže celkem asi 24 rostlin. V prvních dvou letech jsem musel asi 4 rostlinky vyměnit, pak již žádná neuhynula. Hned brzy na jaře je ostříhám tak, jak je u vřesu běžné, tj. co nejvíce, ale nikoli do dřeva. A pohnojím běžným hnojivem pro vřesy. Přes léto jsou na přímém slunci a tak je dost zalévám - shora i do misky truhlíku. Krásně obráží i kvetou. Na zimu je dávám do jakéhosi krechtu - do země zapuštěného pařeniště, které překryji chvojím. Asi zcela promrznou, ale bez úhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.18 (?), 29.3.2023 14:16
Taky bych potřebovala poradit toto stejně s vřesem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika