Domácí víno - základní problémy



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
29.9.2016 8:08

Myslím, že tady v tomto tématu se řeší spíše ovocné víno, ale budiž.

Různé kvasinky jsou různé právě kvůli tomu, že dávají různá vína. Každý si vybere buď dle odrůdy, nebo dle záměru jaké víno chce vyrobit. Nevím v jakém objemu se pohybujete, ale pokud to bude pod 100l tak vás různé kvasinky přijdou docela draho. A jejich spotřeba po otevření je limitovaná.

Osobně jsem zkoušel kombinace.

Ovocné víno: Vinka, červ.burčák, BS6(ryzlink révové kvasinky)

hrozno(Hibernál): Vinka, bílý burčák, BS6

Ne však v jeden rok, abych mohl porovnávat výsledky. Rozhodně je tam radikální rozdíl v průběhu kvašení.

Obecně: chci jít rejt. Můžu si na to vzít vzít lopatu, motyku, rýč, nebo sakovák. Chci přesát písek a mám stejné volby. Pokaždé zvolím něco jiného. Nedá se říct, že by lopata byl nejlepší nástroj.

Popř. z oboru: Jak dlouho a zda vůbec macerovat bílé hrozny? Tak dlouho,  aby z toho vzniklo něco, co vám bude chutnat. Někdo vůbec, jiný 12hod. jiný 2 dny.

GB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Petra1234 - (3) - 29.210 (?), 28.5.2014 15:53

A ja mam otazku, protoze nevim jestli jablenecne vino to neni stejne jako cidr? Protoze moje domaci vino chutna jako cidr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.77 (?), 2.6.2014 12:40

Cidr to bude tahdy, pakliže do kvasu vůbec nepřidáte žádný cukr (potom má max. 6-7% alkoholu), když jej přidáte a dále po kvašení zušlechtíte (stažením z kvasnic, čiřením a pod...), jedná se již o ovocné víno z jablek!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 26.9.2016 7:49

Zdravím,

chtěl bych oživit toto vlákno i pro tento rok a poprosit začínající i zkušenější domácí vinaře o sdílení zkušeností, rad a postřehů s přípravou a výrobou vína z hroznů.

Napřílad co se kvasinek týče, na trhu jsou desítky druhů, jistě s žádným druhem člověk nešlápne vedle, ale přesto, čím se třeba vy řídíte při pořízení konkrétního druhu kvasinek? Máte zkušenost s tím, že by různé druhy kvasinek významně ovlivnily chuť vína (ze stejného druhu hroznů, nebo ještě lépe ze stejné várky sběru?)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 29.9.2016 8:08

Myslím, že tady v tomto tématu se řeší spíše ovocné víno, ale budiž.

Různé kvasinky jsou různé právě kvůli tomu, že dávají různá vína. Každý si vybere buď dle odrůdy, nebo dle záměru jaké víno chce vyrobit. Nevím v jakém objemu se pohybujete, ale pokud to bude pod 100l tak vás různé kvasinky přijdou docela draho. A jejich spotřeba po otevření je limitovaná.

Osobně jsem zkoušel kombinace.

Ovocné víno: Vinka, červ.burčák, BS6(ryzlink révové kvasinky)

hrozno(Hibernál): Vinka, bílý burčák, BS6

Ne však v jeden rok, abych mohl porovnávat výsledky. Rozhodně je tam radikální rozdíl v průběhu kvašení.

Obecně: chci jít rejt. Můžu si na to vzít vzít lopatu, motyku, rýč, nebo sakovák. Chci přesát písek a mám stejné volby. Pokaždé zvolím něco jiného. Nedá se říct, že by lopata byl nejlepší nástroj.

Popř. z oboru: Jak dlouho a zda vůbec macerovat bílé hrozny? Tak dlouho,  aby z toho vzniklo něco, co vám bude chutnat. Někdo vůbec, jiný 12hod. jiný 2 dny.

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.216 (?), 29.9.2016 15:52

Naprosto souhlasím s GB, že v zadání vašeho dotazu je dost neznámých. Jen doplním, vyhnul bych se burčáku pokud není z ověřeného zdroje. Nemáte vůbec kontrolu, co v té lahvi s "burčákem " může být za kvasinky popř nemoci kvasinek. Mám na mysli sirku apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.23 (?), 6.12.2016 20:03

Může mi prosím někdo poradit proč červené víno jž při macerování dostane lihovou pachuť.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.12.2016 10:45

Protože již při macerování začne lihově kvasit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.23 (?), 7.12.2016 19:19

Asi jsem to špatně formuloval, ale ta příchuť lihu zůstane i po dokvašení a vyčeření. U bílého vína se mi to nestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.12.2016 20:59

Vy v bílém víně necítíte alkohol (líh)? To já jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.132 (?), 7.12.2016 21:18

Mozno namiesto lihu citi alkohol, alebo etanol. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika