Zničená levandule



Sleziník - (2) 
25.6.2007 9:23, zobrazeno: 8154x

Kdo to byl? Během dvou nocí mi dva nové keříky kvetoucí levandule takřka zničilo neznámé zvíře. Stvoly jsou zpřelámané, vytrhané až u kořenů a poházené okolo. Nevíte, jaké zvíře to mohlo udělat? Souseda nepodezírám, spíš jeho kocoura. Dík za tipy. Sleziník 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Eva Ramešová - (6), 25.6.2007 11:21
Tipovala bych toho kocoura. Sama jsem nachytala sousedovic kočku, jak se v mém velklém trsu levandule válí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.19 (?), 25.6.2007 13:59
Dobrý den, mám přesně ten samý problém. Na chalupě se mi v keřících a skalničkách peleší cizí kočka. A krom toho, že si tam udělá pelech, všechno kolem drápkama utrhá na kousky. Zničila mi tak i kosatce. Všude jsem musela položit  kousky ostnatého drátu. Vypadá to příšerně, ale rostlinkám to neškodí. Právě hledám nějakou radu, jsem z toho zoufalá. V.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sleziník - (2), 25.6.2007 15:12
Kdyby si to zvíře do toho lehlo, tak bych se ještě mohl radovat. Tohle ale muselo zuby vytrhat vetšinu dřevnatých stvolů. A chlupy nikde žádné... Ještě mne napadá kuna?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
racer - (7), 9.7.2007 10:00

Myslím, že Vaše podezření na sousedovic kočičáka bude správné. Kočky jsou velkými milovnicemi některých aromatických rostlin a některé z nich, jako třeba "šanta kočičí", je dokáží přivádět až do extáze. Samy je aktivně vyhledávají a jsou - li úspěšné, válejí se v nich a rozkošnicky se oddávají svému tranzu, přičemž je zejména drápky vytrhávají. Stejně, jako šanta, působí na některé kočky třeba mateřídouška, na některé meduňka a na některé třeba právě Vaše levandule, což bude zřejmě případ loupeživých výprav za extází sousedovic kocoura.

Každá rada je tady drahá - kočka se dostane kdykoli a kamkoli a navíc se na takováto místa ráda vrací... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.49 (?), 21.8.2023 9:07
Dobrý den, mame stejný problém ale i odpověď. Fotopast nám zachytila kunu. Hověla si v keříku levandule víc hodinu. Keř během pár dní úplně zlikvidovalia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika