Vyvýšený záhon na terase co do něj?



Verca 38 - (12) - 54.144 (?) 
17.9.2015 14:16, zobrazeno: 3733x

Dobrý den, prosím o radu, mám kolem celé terasy dřevěný vyvýšený květináč, je cca metr vysoký, hluboký pro zeminu cca 70 cm a široký 50 cm, pěstovala jsem zde cca tři roky vřesy, krásně mi tam šli, ale po tomhle teple se mi spálili :-(chci si tam dát něco jiného nic vysokého a nejraději kvetoucího, máte někdo nápad či radu, izolované tepelně je to dost takže ani vřesy mi tam nikdy nevymrzli, a je to na jihozápad takže celé odpoledne sem svítí slunce.

Předem moc děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 228.147 (?), 20.9.2015 20:44

Dobrý den,

vzhledem k letošnímu létu bych se nebála udělat krásný voňavý květináč z levandulí. Slunce milují a vám navíc při květu ještě poslouží jako sušená dekorace. Jinak není problém dát jakékoliv kvetoucí trvalky, které mají rádi celodenní slunce. Část květináče bych pak vzhledem k umístění určitě využila na bylinky..-)

Pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 21.9.2015 11:08

Levandule je dobrá, přidala bych k ní ještě nějaké nižší okrasné trávy a na léto jako probarvení sem tam zapíchnout trs drobnokvětých žlutých afrikánů.

Dalo by se sáhnout i po drobnokvětých půdopokryvných růžích, kvetou celé léto, jsou hezké a není potřeba nějaké velké péče. Odstíny hlavně růžové a bílé, méně červených, žlutá málo.

Možná ještě i nějaké menší okrasné keře, mám doma vajgelii Monet, ta je opravdu mini (Weigela florida "Verweig" MONET®). Ořechoplodce, ty kvetou až na podzim, ale ty s panašovanými listy jsou hezké i bez květů. Japonské azalky hezky kvetou a jsou malé vzrůstem. Hortensie a komule už se taky dají sehnat v menším provedení. Pestrolisté tavolníky se dají vybrat v malých velikostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika