sundaville red



Stránky: 1,  2   
host - 199.15 (?) 
19.8.2008 22:43, zobrazeno: 41697x

Prosím, nevíte někdo jak přezimovat tuto rostlinu?

Děkuji, Draha.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 140.1 (?), 26.8.2008 21:25

Koupila jsem si jí vloni na Hobby a byla jsem ujištěna, že snadno přežije zimu podobně jako muškát. Měla jsem ji na chodbě na světle, teplota cca 10 -12 st.Celsia, zálivka velmi mírná. Držela se statečně asi do konce ledna, ale pak najednou celá zhnědla a zaschla. Takže, mě se to nepodařilo. Podruhé jsem do toho už nešla, protože to nebyla laciná záležitost. Také mě prodavač ujistil, že se snadno řízkuje. To jsem nestačila vyzkoušet. Snad budete mít víc štěstí. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.146 (?), 18.2.2009 20:26

Tato květina je opravdu nádherná, mám několik rostlin každá z nich měří přez dva metry. přezimují v zimní zahradě kvetou celou zimu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.53 (?), 3.11.2009 18:42

Já jsem ji koupila u nás v zahradnictví za 59kč, venku hezky rostla i kvetla a teď jak jsem ji dala domů(nemám kde přezimovat),tak začíná žloutnout a opadávají lity, nevím co dál snad přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mučenka - (27) - 173.133 (?), 17.9.2008 10:29

Dosud mám na balkóně a až klesne teplota natrvalo - dám květináč na chodbu a budu m í r n ě   (opravdu mírně) celou zimu zalévat.  Rostlinu jsem již zdárně řízkovala - a rozdala sazeničky. Mám ji tři roky. Pěstuji podobně jako sanvitallii (určitě je tento název napsán špatně, ale já si   pravé názvy nepamatuji ani nechci pamatovat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.158 (?), 28.9.2008 11:09

Koupila jsem si Sundaville red mám ji 14dní a začaly mi opadávat květy a poupata.Mám ji doma za oknem nevím zda je to změnou prostředí nebo jí něco chybí.Poradte mi prosím jak ji pěstovat nebo kde se o ni píše. Děkuji Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.182 (?), 7.6.2014 12:17

zdravim, mam taky asi už 3 rokem a pořad na styjnym mistě a ještě nekvetla, tak nevím co je špatně zalevam ji jednou tydně a vše myslim vyhovuje jen občas listky asi 3 až 5 listku co seberu nažloutle, tak nevím jestli neni chyba vtom že ještě nebyla květina přimo na balkoně, snad se ukaže kde byla přičina.Budu rada za jakoukoliv radu je moc hezka proto jsem si ji zakoupila, jen tet vědět přesně jak se oni starat.Děkuji a budu čekat na vaše rady.Mikulovská

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.203 (?), 30.9.2008 18:07

Máte jíž 3leté zkušenosti s pěstováním tak mi prosím poraďte kdy a jak moc sundaville ostříhat a zda jí v zimě na chodbě stačí málo světla?Mám dvě rostliny první léto, nádherně kvetou a mají dlouhé šlahouny omotané do oblouku na bambusových tyčkách, jelikož noční teploty klesly k 10st.tak jsem ji asi před týdnem odnesla na chodbu kde je méně světla a začínají jí žloutnout listy nerada bych o ně přišla, prosím poraďte, díky Míša Krkonoše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.50 (?), 14.10.2008 11:04

Dávala jste řízky zakořenit do vody nebo rovnou do země. Já to zkoušela ve vodě a řízek po čase uhnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 14.10.2008 18:22

Já jsem zkoušel poprvé sundaville řízkovat tuším někdy v červenci, byly to dva řízky s cca 4 listy + odlistěné kolínko, které jsem zasadil přímo do zeminy (bez stimulátoru). Květináčky jsem umístil do mikroténového sáčku s několika vystřiženými dírkami (jsou velmi nutné k omezení přílišné vlhkosti a tím vzniku plísní) a postavil do stínu stromu. Oba řízky se ujaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika