Stínomilné hrnkové květiny, odolnost do -5°C



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
3.2.2017 13:57

Dík za upozornění (pletu to pořád).

Metr má i s květináčem..., dostává dobrý vitamíny. Už k ní mám sestřičku (v zahradnictví ale neznali jméno) a statečně ji dohání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 30.1.2017 7:52

Kamélie (mrazuvzdorné), které se u nás dají sehnat, vydrží některé i - 20 stupňů bez problémů. Někdy se jen ale musí zakrývat kvůli květům. Bývá ale problém s vysokými teplotami v létě. V zahraničí už mají kultivary, které zvládají i to. Kamélie ale za pár let doroste několika metrů. Akuba mě udělala metr za dva roky z malého semenáče.

Osobně si myslím, že by byly vhodnější nějaké stálezelené brsleny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.155 (?), 2.2.2017 13:48

Aukuba se nemnoží semeny ale řízkováním protože semenáč je pouze zelený a daleko vzrůstnější.Tak jako všechno co je ze semene je daleko vzrůstnější až gigantické oproti řízkování z kultivarů... Můžete zasadit jadérko z dvoumetrového zákrsku a vyroste vám 10 m vysoký strom... Aukubu i ostatní dřeviny v květináčích přece stačí každý rok zaštípnout aby byly krásně košaté a nízké, nikdo nepěstuje jeden klacek do výšky...

Brslenů je několik vhodných druhů, ale potřebují slunce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 2.2.2017 19:00

Nikdo tady ale netvrdí, že množí Akubu semeny. Snažíme se poradit tazateli rostliny s přirozenou výškou do 50 cm.

Mě se na slunci Brsleny silně neosvědčili a musel jsem je přesadit do polostínu a tam prosperují v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.250 (?), 3.2.2017 11:00

Tady ale fakt beny píšete, že jste vypěstoval něco ze semenáče, nikoli z řízkovance, to musím také souhlasit, že to je rozdíl.A brsleny preferují sunečné polohy, ty pestrolisté brsleny když nemají slunce, tak se nevybarví a jsou zelené.Jistě, že na slunci se musí zvolit dostatečná zálivka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 3.2.2017 11:22

Nepíšete, kolik je tam v létě, ale celoroční chlad a méně světla v prostředí vydrží i barvínky, břečťany, zimolezy (L. pileata, L. japonica), nižší stálezelené skalníky. Potíž nebývá zas tak často s růstem, ale s napadením škůdci, zejména sviluškou.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.2.2017 13:39

Aha, to je tedy chyba u mě. Chtěl jsem nějak popsat velikost, moje Akuba je samozřejmě řízkovanec.

Mě se Brsleny na slunci zčervenali a nerostli, až když je přistínila borovice, tak se rozjeli. Byly to ale klasické Emerald´n Gold. Další výsadbu mám už z Blondy a ty mě odpolední slunce snášejí dobře. Vše má kapkovou závlahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.250 (?), 3.2.2017 13:45

To jste zahradník od Boha, když máte za 2 roky "Akubu" metrovou, to já nedokážu ani za 5 let.Mám holt Aukubu, ale ta vaše "akuba"je něco jiného, když se i jinak jmenuje...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.2.2017 13:57

Dík za upozornění (pletu to pořád).

Metr má i s květináčem..., dostává dobrý vitamíny. Už k ní mám sestřičku (v zahradnictví ale neznali jméno) a statečně ji dohání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 3.2.2017 14:18

Napadá mě Ruscus a Aspidistra.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika