Prosím poradíte dlouhokvetoucí trvalku s červenými květy 30-50 cm vysokou?



Stránky: 1,  2,  3   
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?) 
4.7.2014 7:43, zobrazeno: 23069x

Přemýšlím, jakou květinu vyměnit za vlčí bob, který jsem kupovala jako Lupinus polyphyllus 'Camelot Red', ale kvetl spíše růžově s výškou až do 1 metru frown. Kromě kokardy, řebříčku, růže a denivky mě nic jiného červeně kvetoucího pro slunné stanoviště nenapadá. Poradíte prosím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.7.2014 10:12

Já bych volil tu růži. Možná starou a překonanou(?) polyantku Lili Marlen. Možná mochna křovitá, ale ty červené odrůdy na slunci blednou. Spirea bumalda či japonica má v sortimentu červenokvěté, dlouho kvetoucí odrůdy, Možná nějaká vajgélie, jsou mezi nimi dlouho do léta kvetoucí i remontující odrůdy, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 4.7.2014 11:20

Dobrý den a co třeba monarda, phloxy, kohoutech chalcedonský, montbrecie, gladioly... Určitě je kytiček daleko víc, jen si vzpomenout. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.21 (?), 4.7.2014 14:07

Volila bych méně vzrůstné floxy, ty kvetou dlouho a bohatě, nebo nižší záplevák. Odpovídající výšky a barvy by byl i řebříček.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 5.7.2014 10:42

Záplevák by se mi také líbil, ale nenašla jsem nízký, který by měl asi 40 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.198 (?), 4.7.2014 14:44

Coreopsis verticillata Ruby Red. Případně jako netradiční řešení mě napadají ještě muškáty (P. zonale, ale ty se nehodí všude), hvozdík bradatý (musela byste si vyselektovat rostliny se správnou barvou a schovávat si semena), některá nižší jiřinka nebo lze zvážit rostliny s červenými listy (některé dlužichy, trávy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.28 (?), 4.7.2014 16:10

Myslím, že lze doporučit některou odrůdu jiřinek, krásné jsou červené tvaru pomponek a kvetou opravdu celé léto. Mám i kopretinu šarlatovou, je ale vyšší - cca 0,75 m a kvete asi do června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 4.7.2014 21:42

Děkuji moc všem za návrhy, opravdu je toho více, než mě napadlo. Ze všech zmíněných mi ale padlo do očka nejvíc krásnoočko. Máme na zahrádce jen žluté a jedná se prý o dlouhověké trvalky. Díky Vašemu tipu jsem při hledání narazila na další s červenými květy, které jsem nikdy neviděla, např. Coreopsis grandiflora ´Ruby Frost´ nebo ´Cranberry Ice´  to je kousekheart, který se budu snažit sehnat. Kdybyste někdo věděl kde, prosím o informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.21 (?), 5.7.2014 0:04

Nevím, jako zkušenost má s krásnoočkem navrhovatel nebo vy, ale u mne velkokvětá krásnoočka (žluté, červenožluté a červené) vydržela jen tři roky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 5.7.2014 6:47

Osobní zkušenost s dlouhověkostí krásnoočka nemám, ale četla jsem o tom na několika místech. Jak ale pátrám více, vidím, že jinde se uvádí opak. Tak doufám, že se dají dobře množit semeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika