Prosím o určení druhu



Stránky: 1,  2   
Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 143.9 (?) 
7.7.2016 17:40, zobrazeno: 4230x

Dobrý den,

prosím o určení přesného druhu denivky a kosatce.

Děkuji.

A.

Ještě přikládám rostlinu, kterou mám mezi šantou a šalvějí babským uchem.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.23 (?), 7.7.2016 23:05

Odrůdu denivky takhle někdo těžko určí, jsou jich stovky odrůd, neustále vznikají další. Totéž platí o kosatcích. Ale ten váš mi připadá spíš jako Schyzostilis coccinea, je na okraje jezírek - odpovídá tomu i děrovaný košík, ve kterém je zasazen. Kvete červeně nebo růžově.

Ta bylinka je zřejmě máta rolní.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.74 (?), 7.7.2016 23:16

A. souhlasím s Lídou. Přesný druh (nebo lépe řečeno odrůdu) na dálku bude těžké určit. Ale co třeba paní Květa wink - haló, jste tu? Nebo jiní zkušení trvalkáři...

B. I tady souhlasím. Sám bych Schizostylis těžko doloval z paměti.

C. Tady si dovolím nesouhlasit wink Spíš tipuji na jablečník - Marrubium (např. i podle hodně zkrabacených listů).

Kosef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.23 (?), 7.7.2016 23:46

Schyzostilis jsem měla na zahrádce - nejdříve se rozrůstal široko daleko, když jsem ho omezila, zašel. Ale kvetl pěkně. Říkali jsme mu "mečíkovka" smiley.

U denivek je problém v tom, že vybarvení se částečně mění v souvislosti s osluněním stanoviště, velikost květu se stářím rostliny a v určení odrůdy hraje roli sebemenší rozdíl. I dvě na první pohled stejné být stejná odrůda nemusí.

Bylinkářka nejsem, to jsem spíš hádala... laugh              Lída        

...také denivka...
...také denivka...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 143.9 (?), 8.7.2016 7:56
Dobrý den, děkuji za příspěvky. Kosatec kvetl drobnými tmavě modrými kvítky a je vysoký cca 15 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.23 (?), 8.7.2016 12:27

Tak to Schizostlylis není, ten má 40cm a jinou barvu. Pokud má 15cm, nekvetl takhle - viz foto? Mohl by to být badil, dělá pěkné trsy a vysemeňuje se do blízkého okolí. Klas u kosatce jako takového mi připadá jiný.            Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 143.9 (?), 8.7.2016 22:18

Ano, máte pravdu, paní Lído, určtiě to bude Badil úzkolistý, který jsem si následně vygooglila

Děkuji moc.

A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.23 (?), 8.7.2016 23:14

Badil je fajn, kvete nejen koncem jara, ale s menšími pauzami celé léto. Mám ho na břehu jezírka a časem udělá pěkný trs. Semenáčky vypadají podobně jako tráva, ale rozeznáte je tak, že na rozdíl od ní jsou u badilu od kořínků ploché a jakoby do vějířku.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 9.7.2016 11:28

Lído, jak Vy píšete, co máte všechno u jezírka a jak se vám to tam až přemnožuje... úplně závidímwink Já ať tam vysadím cokoliv hezkého(krom všemožných jezerních trav, co tu teda máme taky už přemnožené) všechno mi něco vyžere. Ten Schyzostilis jsem se snažila vysadit nejmíň dvakrát, pokaždé byl do druhého dne fuč, to samé lotosy, ty už snad 10x. Přežívají asi tři lekníny z 12ks. Pár jich vymrzlo, některé zahlušily přemnožené trávy, pár jich vyžrala ondatra...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.23 (?), 9.7.2016 12:34

Konvalinko, já vám zase závidím tu plochu zahrady a jezera. Moje zahrádka má 400m2 a jezírko 750 litrů, je to jen výlisek. Leknín je do toho mého moc velký, chtěla jsem tam plavín. Ale dávala jsem ho dvakrát a nepřežil zimu (a to podruhé už bylo na dně bahýnko, aby se v zimě měl kam schovat).  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika