Prosím jakou šalvěj doporučíte jako okrasnou trvalku?



Stránky: 1,  2   
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?) 
11.9.2013 10:17, zobrazeno: 12024x

Ráda bych vysadila šalvěj do trvalkového záhonu a chtěla bych vybrat mrazuvzdornou, která dlouho a výrazněji kvete (nejlépe modrě či fialově) a má ozdobné listy i mimo dobu kvetení. Zřejmě nějakou z druhu salvia nemerosa.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.87 (?), 11.9.2013 13:42

Na záhoně mám Salvia superba "Merleau" -tm.modrou (růžová mi zašla, asi je choulostivější), výška cca 40cm. Pokud se po první bohaté vlně kvetení odstraní odkvetlá květenství, kvete na bočních výhonech po troškách prakticky celé léto. Můžu doporučit, vděčná kytka.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 11.9.2013 14:06

Děkuji  :-), na tu jsem teď při hledání také narazila a poznamenala si jí. Pak ještě Salvia nemorosa - 'Lubecca', nebo 'Caradonna', ‘Sensation Deep Blue Improved, 'Mainacht'
z těch nižších 'Ostfriesland', 'Marcus', 'Sensation deep blue improved'. Snad jsou pohledné i před květem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.90 (?), 15.9.2013 18:31

Marcus je nejnižší, u mne špatně opakuje kvetení (ne-li vůbec).

Z těch sytě modrých a nízkých se mi nejvíce líbí Sensation Deeep Blue Improved. Kvete furt.

Ostfriesland je již vyšší.

Bezva je v záhonu sázet nemorosy tón v tónu - vypadají dobře právě ve skupinách.

Pokud jednu, doporučila bych z těch vyšších Caradonnu, má nejúžasnější barvu. (fialová + tmavé stopky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.90 (?), 15.9.2013 18:44

K předchozímu ještě podpis : Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 15.9.2013 19:38

Děkuji, do zahradnictví jsem si již napsala poptávku s tímto výběrem, a uvidím, co dorazí. Mohu se ještě prosím zeptat, do jaké šířky se rozrůstají a na jakou vzdálenost je vysazujete, aby vypadaly hezky? Ano, většinou se uvádí, že pěkný barevný efekt vytváří skupina více vysazených rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.2 (?), 16.9.2013 6:39

Nádherná je Salvia nemorosa ´Schwellenburg´, vůbec nevypadá jako šalvěj. Zatím ji nemám vyzkoušenou, letos jsem ji viděla v Průhonicích a moc se mi líbila. Dá se sehnat v zahradnictví u Krulichů. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 16.9.2013 6:50

Ta je zajímavá, vypadá trochu jako čechrava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.120 (?), 16.9.2013 23:28

Měla jsem také dost okrasných šalvějí, ale jediná, která drží řadu let je šalvěj lékařká.Je dekorativní mezi travinami i ve skalce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 18.9.2013 17:53

ad Schwellenburg (Puszta, Plumosa).

Sázela jsem ho 2x, nepřežil. Okoukávala jsem ho i jinde (ve výsadbách) - jevil se mi v porovnání s jinými kultivary salvií jako nerost.

..asi chce něžné zacházení..cheeky

ad spon s. nemorosa - to záleží na kultivaru, na tom, jestli chcete, aby vám udělaly zapojený porost.

bajvoko 20 - 30 cm, trojspon. Marcus méně - u mne má trsík průměr 15 cm.

Ony si stejnak udělají, co chtějí laugh, mj. semení se.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika