Poradíte jaká trvalka se hodí?



Stránky: 1,  2   
host - 6.41 (?) 
6.1.2017 18:21, zobrazeno: 5345x

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, jekou trvalku bych mohla vysadit do své zahrady. jedná se o zadní část, ve které jsou ovocné stromy, V podstatě je před nimi travnatá plocha a ta se na jaře bude oddělovat plotem, protože mezi ovocnými stromy budou mít výběh slepice. Oplocení bude vysoké cca 1m a pravděpodobně z pletiva. Je to rovná asi 20m dlouhá stěna.

Chtěla bych to nějak oddělit, ať ze zahrady nekoukám na pletivo a na slepice, ale dát před to nějaké nižší trvalky, které udělají parádu, nebudou moc vysoké (20-30cm) pokvetou od května a nebudu je muset vytahovat. přemýšlěla jsem nad levandulemi, ale ty potřebují hlavně sucho a jelikož tam jsou ovocné stromy, tak se to bude zřejmě zalévat. Také jsem přemýšlela nad nějakými hostami, ale ty zase nekvetou. Ta strana je kolmo k jižní, takže by na ní skoro celý den dopadalo slunce. Z trvalek mám zkušenosti jen s tou levandulí. Prosím poradíte, poř. přidáte nějaké foto, jak to vypadá,,naživo"? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.115 (?), 6.1.2017 18:54

Pokud nechcete koukat na slepice, tak potřebujete trvalky vyšší, než 30 cm. Osobně bych tam nasadila nějaké floxy (Phlox paniculata), sice některé dorůstají až metr, ale jsou i nižší kultivary. Kvetou dlouhou dobu, prakticky celé léto.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 6.1.2017 21:09

Souhlasím s tím, že pokud nechcete koukat na pletivo a slepice, dala bych tam právě spíš vyšší trvalky(proč ne?)  a nenáročné. Floxy miluju, ale mám s nimi potíž, okamžitě chytnou padlí a pak už na nich nic hezkého není. Dala bych tam třeba echinaceu, je nenáročná, na choroby netrpí a kvete prakticky celé léto..Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 6.1.2017 22:31

Co třeba zvonek broskvolistý? Bílý a modrý. Kvete celé léto a je krásný. Nebo kopretiny, ty se pěkně rozrostou. Efektně by vypadaly i okrasné česneky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.115 (?), 6.1.2017 23:28

Kopretiny mne také napadly, šly by prostřídat třeba s turanem. Česneky a jiné cibuloviny bych nevolila, po odkvětu hned zatahují. Ale šly by dát mezi trvalky, aby se záhon oživil.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.78 (?), 8.1.2017 21:37

Denivky, na podzim astry - trvalky, nebo pnoucí rostliny klematis. Jinak levanduli nevadí ani vlhko a plostín v kyselé půdě - ale musí být propusná (já mám prakticky listovku). Nejsem si jistá, jestli není 1 m pro slepice málo.. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.115 (?), 8.1.2017 22:07

My měli pro slepice pletivo v=2m - a stejně to ty černé i se zastřiženým křídlem přelétly (hnědé ne)...

Jinak by tam klidně mohly být i pivoňky nebo vytrvalé karafiáty - nebo cokoliv, co se vám líbí, vzdyť to můžete i namíchat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.30 (?), 9.1.2017 16:49

Děkuji za reakce, nad kopretinami jsem přemýšlela, líbí se mi i stračky, ale ty mi nevzešly ani ze semen ani ze semen, ani koupené sazenice. Počítám s tím, že za tím půjdou vidět ovocné stromy, takže něco vyššího to snad nebude kazit. Kopretiny a tak, nemám s tím vůbec zkušenosti, ale je asi lepší nakoupit sazenice, než vysévat, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.30 (?), 9.1.2017 16:53

na ty floxy jsem koukla, jsou pěkné, pamatuji si něco takového ze záhonku babičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.115 (?), 9.1.2017 16:54

Trvalky určitě lépe ze sazenic, rychleji porostou. Buď odkopky od sousedů, nebo koupit zjara na trhu, případně objednat v nějakém e-shopu (velký výběr mají Krulichovi, ale vlastní zkušenost s nimi nemám).          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika