Pestovanie fuksie



Stránky: 1,  2   
host - 209.14 (?) 
4.3.2008 16:48, zobrazeno: 40881x

Mám každoročný problém s pestovaním aprezimovaním týchto krásnych kvetov. Bola by som veľmi vďačná za každú radu. Ďakujem.

skanderova.e@centrum.sk

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.3.2008 17:28

Fuchsii je nutné na zimu přemístit do chladné místnosti s teplotou okolo +5°C, může být i ve tmě. Je to rostlina, které přes zimu opadávají listy, takže je dobré je rovnou odstranit. Pokud necháte listy na rostlině, musíte je chodit pravidelně odstraňovat a je s tím větší práce. V březnu se rostlina přendá do teplejší a světlé místnosti +15°C a sestřihne se do požadovaného tvaru. Teprve po zmrzlících se dává ven. Ze začátku je nutné jí přistínit před prudkým sluncem, aby se jí nespálily listy. V létě, pokud je sucho a horko potřebuje rosit a nezapomeňte 1 x za 14 dní pravidelně hnojit.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.14 (?), 5.3.2008 17:03

Milá Danielka ďakujem Vám za radu pri pestovní fuksií averím, že budem mať pri pestovaní väčšie úspechy ako doteraz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.2 (?), 15.4.2008 21:43

Fuksie mám už vonku na logii na severnej strane. Krásne prezimovali, listy im neopadali a už majú nasadené puky. Odrezky zakorenené na jeseň som pestovala na kuchynskom okne, aj tie sú vitálne. Balkónové kvety - muškáty, fuksie, petúnie hnojím pravidelne pri každej zálievke. V praxi som si overila pravdivosť výroku pána Lebiša z Boskovic, ktorý hovoril, že kvety hnojí pri každej zálievke a hodne, lebo aj on rád a dobre papká. Funguje to. Odvtedy mám balkón počas celého leta plný silných a neprestajne kvitnúcich rastlín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.130 (?), 21.4.2008 13:53

Mám vynikající zkušenost s uchováváním fuchsií přes zimu v zemi. Na podzim fuchsie vyjmu z květináče, výhonky zkrátím na 10 - 15 cm a zabalím do starých hadrů. Vykopu jámu 15 - 20 cm hlubokou, do ní zabalené rostliny vložím a zahrnu zemí. Na jaře (březen, duben) vykopu, přesadím do květináčů, uschlé nebo poškozené výhonky zkrátím, dám na parapet do místnosti a během měsíce fuchsie krásně obrazí a nasadí na květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.189 (?), 30.4.2008 21:28

Tohle je opravdu skvělá vychytávka, určitě to na podzim vyzkouším. Nemáme totiž sklep a fuchsie nemám, kde skladovat. Díky za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.20 (?), 14.6.2008 9:31

Mám stejnou zkušenost s přezimováním fuksií v zemi na zahradě. Již několik roků na podzim fuksie seřežu a nechám asi 15 cm větvičky.Uložím do krechtu/ jámy/. Jámu zakryji deskami a igelitem, nahrnu hromadu hlíny.Větší část té co jsme vykopali. Na jaře asi v březnu fuksie vydělám. Odstraním špatné větvičky a opět zkrátím asi na 10 cm. Přesadím rostliny. Dám je do teplé místnosti na světlé místo.Podle ¨počasí jěště přenesu do nevytápěného skleníku. V květnu dám nádoby ven na stanoviště do polostínu. Kvetou od května do podzimu.Kvetoucí fuksie dělají radost nejen mě ale i kolemjdoucím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.83 (?), 14.11.2009 11:24

Chtěla bych se zeptat, jestli je nutné u tohoto způsobu zazimovaní během zimy rostliny zavlazovat. Dekuji Hanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 5.1.2010 17:25
ja fuksie, nechavam v letnim domku---tam prez zimu nechodime spise vyjimecne jak jsme tam, tak zatopime- a jinac tam mame v nejvetsich mrazech tam je kolem nuly.. mam je na parapetu na okne na vyhodni a jizni strane... listy neopadli ale jen usly, tak jsem je nechala na rostlinkach... v unoru je vzdy trosku sestrichnu, aby sly take do siroka. a pak je vezmu uz k nam do obyvaku a oni zacinaji poustet a po zmrzlych davam ven.. na balkony nebo primo do zahrady jako zivy plot kolem chodniku -
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 5.1.2010 19:57

Paní Žanet (předpokládám, že jste to vy?) Živý plot z fuchsií kolem chodníku, to musí být krása. Vaše příspěvky mě vždycky potěší. Moc vás zdravím s novým rokem. Já mám fuchsie letos vlastně prvně. Dala jsem je do sklepa, je tam velké vlhko, muškáty mi tam vždycky uhnily, ale fuchsie zatím vypadají dobře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika