Pěstování pryšce křížmolistého



host - 125.98 (?) 
13.5.2009 12:11, zobrazeno: 18517x

Již několik let se znažím bojovat s hryzcem, který mi pěkně řádí na zahradě. Nic nepomáhá. Doslechla jsem se, že by mohla pomoci trvalka pryšec křížmolistý nebo jinak skočcový. Poradíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 13.5.2009 13:48

Ano, mluvilo se o účinku pryšce proti hryzcům. Bohužel, účinek se neprokázal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.98 (?), 14.5.2009 12:13

Vůbec nevadí, že někomu tahle rostlinka nefungovala, já už zkusím všechno. Ráno tu psala paní, že by byla ochotná mi nějakou tu sazeničku pryšce poslat, ale než jsem se dostala k odpovědi, tak příspěvek někam zmizel. Byla bych ráda, kdybychom se nějak domluvily o dodání. Díky předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 27.5.2009 14:54

Nemám dobré zkušenosti s pěstováním této rostliny. Před hodně lety jsem také zasadila pryšec jako ochranu proti hryzcům. Rozrostly se po celé zahrádce, protože vystřelují kuličky semínek do dálky. Podotýkám, že hryzci vesele rejdili mezi vysokými vzrostlými pryšci! Přestože jsem pryšec hned následující rok ničila (vytrhávala) neustále se objevuje sem tam nějaký odolný jedinec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.18 (?), 4.1.2015 0:52

Mohlo by se skusit posypat zahradu Revirou (REVIRA), je to ekologicke, hryzce to sice nezahubi, ale budou se drzet mimo osetreneho uzemi. A odpuzuje to i krtky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 4.1.2015 7:19

Příspěvek je sice staršího data, ale nám to nevadí.

Myslím si, že by ten hryzec si musel,,hryznout" do pryšce.Jeho štáva je jedovatá, jak říkal p.V.Větvička v TV. Pryšec se mi objevil zničeho nic před lety na zahrádce, ale pro jistotu nějaké rostlinky pryšce vždy ponechám i když ani v okolních zahrádkách se nikdo nezmiňuje o hryzcech.Krtek se občas objeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika