Orlíček



Stránky: 1,  2   
host - 43.245 (?) 
23.3.2007 13:11, zobrazeno: 38654x

Prosím vás musím nechat před setím vymrznout semeno orlíčku? Jestli ano tak dát to do mrazáku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.95 (?), 24.3.2007 23:57
Netřeba, stačí rozhodit a čekat. Do příštího roku spolehlivě zaplevelí celou zahradu. Sám si najde místo, kde se mu bude nejlépe dařit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka 2 - (42), 13.4.2007 9:16
Jeden rok jsem si Orlíček   vypěstovala z nakoupených semínek, pyšně jsem si je pak vysadila do záhonku, a když natolik dozrály aby kvetly tak jsem jen zírala jaké šílené množství housenek se na něj nalepilo. :-O   Každý den jsem jich posbírala hrst a od té doby už orlíček nechci na své zahradě ani vidět....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.167 (?), 19.4.2007 11:31
Zdravím všechny zúčastněné, hu, vy mi ale dáváte.... teď jsem si koupila v zahrdnictví dva drahé orlíčky a nechci mít s nimi zaplevelenou zahradu, ani nechci lákat housenky...! má někdo zkušenosti s pěstováním delší dobu? Jak přezimují, nebo je možno je mít i v létě v bytě jako pokojovku? Děkuji zapřípadné reakce na můj příspěvek. Mirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.245 (?), 19.4.2007 12:04

Zkušenosti s tím nemám, ale vůbec bych se toho nebál. Je to krásná květina a kdyby nastali problémy tak to zrušíte. Já jsem zadavatel a loni jsem si semínka nasbíral na louce. Už se těším jak se to ujme.

Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.178 (?), 26.4.2007 15:01

Ahoj Mirko,

Orlíček je velmi nenáročná květina, aspoň takové zkušenosti mám já:-)zaplevelení zahrady  touto rostlinou, je trochu přehnané, ale je pravda, že se vysemení lehce do okolí .Přezimuje v pohodě venku a rok od roku sílí. Má rád sluníčko:-) Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sidonicka - (17), 30.4.2007 23:38
Orlíčky miluju a pěstuju je už léta. První mám z nějaké louky. Pak jsem si plnokvětou směs vysela, mám různé barvy, žlutý, čistě bílý, dvojbarevné, s ostruhama, s vnitřky jako sukně madame Pompadour...jako lampionky. Vysévají se sice do okolí, ale není problém je na jaře vyplet. Spíš musím dávat pozor, když chci sazeničky rozdat kamarádkám, abych je nevyplela všechny. Rozmnožují se semenem, odnožování nehrozí....mají se sázet v polostínu, já je mám všude, ve stínu, na přímém slunci, když se vysejou do angreštu a rybízu - to mám nejradši. Než angrešt a rybíz obrazí - orlíček vykvete, je překrásny, pak zatáhne , zůstane jen dole růžice krásných listů - které používám jako zeleň do letních vazeb z jiných květů, jsou fakt krásné - a pak plodí rybíz. Nikdo mi orlíčky v keřích rybízu nepokosí a tak se množí veselé dál - ale záměrně. Jinak není problém je zlikvidovat. Jenže já spíš semínka sesbírám a když jdu kolem nějaké skládky nebo kde jsou neobhospodařované okraje cest - nenápadně sypu semínka a další roky koukám, jak se všichni diví, kde se tam vzala ta krása...a já se tvářím, já nic, já muzikant... Jinak semínka můžeš vysít ihned po uzrání a do podzimu narostou nové rostlinky, nebo v klidu počkej na jaro, a vysej na jaře. Klíčí celkem dlouho, ale spolehlivě. Mám teď krásnou novinku. plnokvětný, červenobílý, od pana Basíka...paráda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.35 (?), 1.5.2007 9:17
Ano, musím potvrdit, co se píše v posledním příspěvku :). Mám orlíčky už dlouho a zahradu mi také nezaplevelily :). Koupíte-li si semínka a vysejete-li je brzy na jaře, jak je napsáno na sáčku (nezahrnují se, jen se rozhodí po povrchu), pokvetou až další rok. Opravdu mají krásné listy, díky nimž vypadají krásně, i když zrovna nekvetou. Podle mé zkušenosti se samy od sebe vysemeňují spíše na polostinných místech, já je pěstuju na suchém místě s plným sluncem a vůbec jim to nevadí. Jsou velmi nenáročné, žádné škůdce jsem na nich nikdy nepozorovala. Krásně vypadají vedle modročerných kosatců.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.63 (?), 27.6.2007 20:26
Moc se nám orlíčky líbí, bohužel máme jen jednu barvu, tmavě modrou, jiná semena nám nevzešla. Škoda, že skládka, kam vyséváte semena je někde mimo náš dosah, rádi bychom se potěšili tou krásou a zkusili si vzít pár semínek, snad by vzklíčila. Přeji hodně radosti z této hezké skromné kytičky. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivbara - (19), 28.6.2007 18:56
Zdravím, chci take  zkusit  orlíčky na  predzahrádce pod lípou, je tam stín a sucho, ikdyž zalívám. Jsem zvědavá, jak se mu bude dařit.. semínka jsem  dostala tmavěmodrá a růžová, tak bych také šla docela ráda kolem té skládky :)).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika