Omezení růstu, podpora kvetení



Marie61 - (38) - 160.145 (?) 
30.3.2016 16:50, zobrazeno: 6280x

Dobrý den, existuje nějaký volně prodejný přípravek-hnojivo, které omezuje růst zelené hmoty a podporuje kvetení?. Údajně takové přípravky používají velká zahradnictví. Mám problém s některými kytkami (např. stromkový oleandr), který už je hodně velký. Několikrát jsem všechny větve zastříhala na krátko, aby se hodně zahustil, což sice poslušně udělal, i když jsem se kvůli stříhání 3 roky nedočkala květů. Jenže korunka stromku nemůže růst do velikosti do nekonečna... Všechny nově narostlé větvičky ale vyrostou velmi dlouhé a po násadě květů se ohýbají a lámou se. Když jsem stromek kupovala, měl sice menší a řidší korunku, ale větvičky nebyly moc dlouhé a plné květů. Bylo mi řečeno prodavačem, že dodavatelé používají nějaké přípravky, které omezují nárůst zelené hmoty a podporují kvetení, čímž se větvičky pak nelámou, stromek je hustý, kompaktní... no prostě nádherný...:-). Existuje takový přípravek???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 30.3.2016 17:58

To je právě to know-how - vědět jak (a čím) holandských zahradníků. Obávám se, že cesta ke zjištění, jak a čím právě tuto rostlinu ošetřit, bude velmi složitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.181 (?), 30.3.2016 20:37

Já vím akorát, že třeba u kulovitých chryzantém prodávaných před dušičkami se kromě neustálého zaštipování používají také retardanty růstu, ale jaké tedy nevím...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.181 (?), 30.3.2016 20:42

Tak jsem trochu zapátrala, mrkněte na Květinová sadba pro jarní prodej –
kvalita a náklady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 31.3.2016 8:43

A nejen to. I speciální světelný a tepelný režim, a jiné fígle. Prostě když koupíte v hyper malou nakvetlou kouli čehokoliv, je to vytvořené složitým a vědecky podpořeným způsobem. Udělat to doma v podstatě nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 42.216 (?), 30.3.2016 20:19

To se nám stává taky - zakoupíme krásnou zelenou kompaktně stavěnou rostlinku a doma se to časem dost změní. Kytka se vytáhne, vybledne, ztratí schopnost bujně kvést nebo růst jak má.

Vždycky jsem to přisuzoval spíš tomu, že ji pěstovali ve skleníku, ve vhodných podmínkách, při správné teplotě, vlhkosti a přiměřeném (třeba i umělém) osvětlení. Doma (mimo profesionální skleník) to ale s těmito faktory bývá o dost jiné a něčeho se nedostává a něco zas přebývá.

Nenapadlo mě, že by existoval nějaký zázračný přípravek, který si velcí zahradníci střeží jako tajemství. Ani teď tomu moc nevěřím. Spíš jde o to, že všechno dohromady správně rostlině poskytnou. Ale pochopitelně je to jen můj laický názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 31.3.2016 0:22

Pátrala jsem po internetu, ale je to pro mě složité a pro běžného zákazníka asi neprodejné, běžně se něco takového asi sehnat nedá...:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 31.3.2016 1:10

Vím, že se kdysi využíval vedlejší účinek nějakého pesticidu. Bohužel jméno jsem zapomněl, ale zeptám se otce. On mi to říkal, tak snad to taky nezapoměl. Jinak jen hodně zběžným hledáním jsem našel Cycocel. Bohužel tyhle přípravky asi určitě v malém balení neseženete a konkrétně tento je běžně v 10l kanystru. Našel jsem i 1l balení, ale je to v Polsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 31.3.2016 7:21

Sice Vám postřik neporadím, ale, vždycky je něco za něco. Jestliže rostlinu přinutíte k bohatému kvetení (třeba o zababčených stromech je tady toho napsáno dost), rostlina třeba i další roky může vypadat jak vypelichaná slepice. Pro běžnou zahrádku bych o něčem podobném ani neuvažoval. A paní Marie, zahrádku máte moc hezkou i bez regulátorů kvetení. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika