Nezná někdo tuto rostlinu?



Stránky: 1,  2   
dasa123 - (2) 
20.8.2006 17:03, zobrazeno: 14806x
Na zahradě nám vyrostla popínavá rostlina. Pne se po plotě, šlahouny jsou dlouhé 2 až 3 metry, kvete drobnými bílými květy a potom se utvoří "plod" - oválná pichlavá šiška velká tak 6 cm, uvnitř které jsou semena. Zajímalo by mě o jakou rostlinu se jedná a vzhledem k tomu, že máme malé dítě, tak jestli není jedovatá.
Děkuji za pomoc
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 211.202 (?), 21.8.2006 21:56
to by mě také zajímalo,mám ji na zahradce také
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.46 (?), 21.8.2006 23:00
Jedná se o Durman obecný viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Durman_obecn%C3%BD.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.10 (?), 23.8.2006 15:43
V žádném případě to není durman! Prosím neraďte, pokud si nejste naprosto jisti svou informací!  Srovnejte si obrázky durmanu dostupné na internetu s fotografií tazatelky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.10 (?), 23.8.2006 17:48
Vypadá to spíše jako Cyclantera explonndens (pichlavá okurka), blízská příbuzná ačokči (Cyklantera pedata), nevím zda jsou její plody jedlé, spíše ne. Podívejte se na (http://achocha.unas.cz), a porovnejte vzhled rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dasa123 - (2), 23.8.2006 21:03
Také si myslím, že nejde o durman, jediná podobnost s durmanem, je podobný "plod". Ale co se týče květů nebo listů, vypadají úplně jinak. S ačokčou má zase tahle rostlina podobné listy a květy, ale plod vypadá jinak. Takže "babo, raď"...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.9 (?), 24.8.2006 10:02
určitě to není Durman, již několikrát tuto rostlinu jmenoval pan řiditel Větvička ve své poradně. Já hlava maková vždy zapomenu její jméno. Sama jí pěstuji již 7 len, je nenáročná, sama se vasemení, jen na jaře je potřeba dohlédnout, aby jí nebylo příliš. Krásně bezpracně zakryje nevzhledné stěny a kouty. Její suché plody jsou moc hezké do suché vazby. Pokud je necháte dostatečně dlouho na keři, vypdne dužnina a zůstane "síťový lampionek", ten na špejli vypadá moc dobře. Já jí říkám Tomanova okurka, protože jsem její semíka kdysi dostala od pana Tomana.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mirka Hyde - (2), 25.8.2006 20:51
Rostlina se jmenuje Echinocystis lobata, české jméno bohužel neznám. Druh pochází ze Střední Ameriky a volně roste např. v některých jižních nebo jihozápadních státech USA. informaci o rostlině jsem našla v časopise Zahrádkář. M. Kavalírová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.8 (?), 25.8.2006 22:01
Ćesky je to štětinec laločnatý, jestli je jedovatý, nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.48 (?), 19.10.2006 13:08
Je to štětinovec, četla jsem to v knize Popínavé rostliny půjčené z knihovny, už nevím autora, bílá brožovaná.
Vysemeńuje se a musí se protrhat a dát jí oporu /plot/ protože jinak proroste vším / keře, kytky, stromy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika