Lantana - Libora



host - 4.219 (?) 
12.9.2007 9:46, zobrazeno: 21853x
Prosím o radu, jak uchovat Liboru přes zimu. Nevím jestli to lze dokázat. Poraďte, děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 1.3 (?), 12.9.2007 10:13
Pokud chceme lantánu přezimovat, přestaneme ji koncem září hnojit a v říjnu ji seřízneme na 30cm, přeneseme do chladné a světlé místnost, omezíme zálivku. Na jaře v březnu rostlinu přihnojíme, jakmile naraší výhony tyto zaštípneme, aby bylo dosaženo keříčkovitého vzrůstu.
Ochrana před škůdci a chorobami: v teplých podmínkách přezimování v místnosti nebo skleníku se může objevit molice skleníková, kterou likvidujeme Mospilanem v opakovaných postřicích podle návodu výrobce. Pokud se vyskytnou na jaře mšice, používáme osvědčený Pirimor, na svilušky, vyskytující se v příliš suchém a teplém vzduchu nasadíme přípravek Omite. Častým škůdcem třásněnky, které likvidujeme některým z insekticidů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lilaaa - (2) - 8.67 (?), 17.9.2007 13:00

Dobrý den,

já našla až dnes na internetu, že ta naše krásná květinka je lantana.  Máme ji od loňska, našli jsme ji  v jednom zahradnictví a uprosili majitelku, aby nám dala 2 odnože, protože byla neprodejná. Nevěděli jsme, jak ji pěstovat, takže jsme ji na zimu zkrátili asi na 10cm, dali do chladnější místnosti, cca 10´C, občas zalili. Přežila nám dokonce i květnové mrazíky, když už byla venku. Listy zčernaly a odpadly, ale vyrašili nové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.23 (?), 23.6.2014 7:22

dobrý den, taky jsem koupila lantanu a má černohnědé suché fleky na listech a nevím co s ní je, otrhávám je, raší nové ale i přibývají další flekaté listy, nevíte co s tím???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 28.6.2014 22:41

Jelikož nemám tu chladnější místnost, tak ji mám přes zimu v kuchyni, asi 21°C a přežije bez útrap wink.  Sice se jí trochu povytáhnou výhonky, ale na jaře ji pěkně dokulata ostřihám a je v pohodě. Někdy se mi stane, že mi taky pár listů zčerná, ale dobře obrůstá, tak se nic neděje. Po dlouhé době mám kytku, se kterou nemám problém na zimu.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika