Jak se starat o Hořcový stromek



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host 
9.5.2005 14:19, zobrazeno: 186681x
Poraďte mi prosím, jak starat o rostlinu jménem Hořcový stromek. Jak se zálivkou, jaké je nejvhodnější umístění, jak a kdy stříhat apod.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 242.87 (?), 21.4.2006 17:24
Hořcový stromek se stříhá v únoru až březnu, to jsem vyčetla na internetu, tento strom se pěstuje v květináči a na zimu se dává domů, přes léto mu nejvíce vyhovuje venku slunné místo (na slunci kvete více než v chládku). Doma musí být na stromek poměrně dost místa, dorůstá se 150 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.202 (?), 13.7.2006 21:33
Hořcový stromek pěstuji úspěšně už několik let . Důležité je, aby byl před prvními mrazíky uschován, ale rozhodně ne do tepla - během celého vegetačního klidu by měl být v chladu a to tak od 8 do 12°C (shodí všechny listy, ale to je vpořádku) a je možné jej nechat přezimovat při minimální zálivce také ve tmě. Pokud máte zkušenosti s pěstováním fuksií, je to podobné. V únoru-březnu doporučuju jej přesadit a razantně seřezat - tvarovat do tvaru - kmínek - korunka. Na přihnojování používám běžná hnojiva - Kristalon start a Kristalon plod a květ. Přeji hodně úspěchů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.40 (?), 14.8.2006 8:13
V dubnu jsem si koupila v obchodě hořcový stromek, Vaše rady se mi hodí. Jelikož jsem si hořcový stromek vysadila na zahradu, potřebuji však ještě vědět, jak přezimuje venku, zda je třeba ho přikrýt třeba chvojím, nebo se musí vyndat ze země a na jaře znovu zasadit. Předem děkuji za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.25 (?), 27.10.2006 8:25
Solanum rantonetii je mimoriadne citlivý na mráz. V zemi môže zostať len v stredomorí okolo Monaka. A v Paraguaji - odkiaľ pochádza. Neoplatí sa ani snaha o "celoročné" pestovanie v izbe. Strom je potom v nasledujúcom roku vyčerpaný a rozbieha sa do kvetu oneskorene. Ideálne je zazimovanie v chlade.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.22 (?), 23.9.2007 14:13
Právě jsem tentýž problém řešila se zahradnicí..stromek je třeba vyndat ze země a nechat přezimovat v chladu... např. v garáži.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.254 (?), 16.6.2008 7:19

Tak tohle všecko můj hořcový stromek má a přesto nekvete.Letos jsem ho tak razantně sestříhala až jsem se ho lekla. Rekla jsem si tak ten se z toho nedostane, jo dostal obrazil ale zase samé plané větvičky ani náznak na květ.Takže jak letos nevykvete tak na podzim asi "poletí.."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 16.6.2008 9:56

Mám dva,,jeden kvete jako divý, druhý ukázal jen tři květy, asi aby se neřeklo, že teda vůbec nic. Péči mají stejnou, stanoviště taky, jen nevím jak toho jednoho hajdaláka přemluvit, aby přidal víc květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.134 (?), 16.4.2007 21:43
Zalévání a hnojení: svůj stromek pravidelně hnojím a v létě každý den zalévám, má dlouhé výhony a málo kvete. Kamarádka svůj stromek má na plném slunci, nehnojí ho, nepřesazuje, zalévá, až listy visí jako hadry (až po mém upozornění) a celé léto jí bohatě kvete a má pěknou hustou korunu. A vždy si ze mne utahuje, že se o ten svůj špatně starám.Takže tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pat+Mat - (14) - 16.82 (?), 11.10.2007 9:37
Hořcový stromek především hned po přesazení radikálně seříznu a pak ještě chvíli zaštipuji, aby byl hustý. V každém případě potřebuje hodně zálivky a především plné celodenní slunce. Já hnojím kristalonem a krásně mi kvete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika