Hortenzie v květináči



host - 192.35 (?) 
11.8.2014 12:37, zobrazeno: 12125x

Nejspíše proto, že bydlíme skoro 700m.n.m. nedaří se mi v zahrádce přezimovat hortenzii velkolistou tak, aby vykvetla.Přikrývám ji dost, ale vždy namrzne a tím pádem nekvete.Chtěla bych tedy pěstovat nějakou v květináči, šlo by to s ní? V zahrádce mám bílou latnatou a ta kvete i bez přikrývky.Olina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 161.13 (?), 15.8.2014 22:41

Dobrý den, mám několik hortenzií v květináčích, krásně kvetou. Na zimu je dám do temperovaného skleníku, na jaře na zahradu. Každý den zalévám, občas přihnojím. Přikládám foto jedné z nich. Atka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 16.8.2014 7:55

Z jednoho zahradnictví.Uprostřed je H.p.Limelight.Ta se mi líbí snad nejvíc.P


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.2 (?), 19.10.2014 10:58

Dobrý den. Dostala jsem 3 hortenzie. Zatím jsem je na zimu dala do venkovního záhonu, s tím, že zjara tam mamka bude vysévat zeleninu, takže je dám do květináče. Koukala jsem že přezimování v květináči je možné, ale že je nutná tmavá místnost a chladná. Tu bohužel nemám. Mám jen zimní zahradu (zatím bez vytápění) Tak mě napadlo, že mráz v ní není bylo by možné je s květináčem přezimovat tam a tmu jim udělat třeba nějakým zastíněním??? Nebo varianta, že bych je nechala na blakoně v květináči, který bych na zimu obalila do bublin (aby neumrzla od kořenů). Ta druhá varianta by pro mne byla lepší, ale co pro kytku???Umístit je volně do záhonu na trvalo nemám kam a každý podzim ji sázet a na jaře vytahovat se mi nechce. Předem děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.207 (?), 12.12.2014 12:35

Hortenzie vydrží i ve světlé chladné místnosti.  Ten balkon bych neriskovala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.207 (?), 12.12.2014 12:54

Já jsem z tohoto důvodu měla Hortenzii několik let v květináči.  Přez zimu v domě, kde se netopí a pak krásně kvetla. V loni už byla moc velká, tak jsem ji nechala v zemi na zahradě. Z pletiva jsem udělala ohrádku a celou ji zasypala listím. Nepomrzla a kvetla. Je fakt, že nebyla žádná zima. Tak jsem zvědavá jak to bude příští rok. Pro jistotu mám ještě několik latnatých, ty nezklmou. Kvetou na novém dřevě tak jim zima nevadí. Ty velkolisté kvetou na loňském a to nesmí zmrznout. Někdo loňské větve ostříhá a pak se diví, že mu nekvete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.198 (?), 5.4.2015 17:45

Já jsem si objednala také hortenzie latnaté, ale měla jsem docela jinou představu o jejich velikosti. Došli slabé rostlinky tak 5-8 cm vysoké. Za jak dlouho mi prosím dorostou, abych je mohla vysadit a nepřišla o ně. Jinak velkolisté hortenzie mám v pohodě na záhoně a rízkuji si je odnoží sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 5.4.2015 18:44

Takhle malý jsem měla čerstvý řízkovanec Vanilla Fraise od sousedky. První rok v=cca30cm, druhý rok v=cca40cm, poprvé kvetl.  Od počátku byla normálně na záhoně. Ještě mám Pinky Winky, ale tu jsem kupovala zhruba ve vel.30cm, takže z té už je keř, který udržuji v patřičné velikosti řezem.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.198 (?), 7.4.2015 9:27

Děkuji paní Lído za reakci na můj příspěvek. Bude to vyžadovat trpělivost, nerada bych o ně přišla, nebyly zrovna levné, ale to je tak, když objednáváte a nevidíte to. Mám tyto druhy Little Lime, Sundae Fraise a Diamant Rouge. Místečko venku mají přichystané, ale určitě počkám až povyrostou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika