Hortenzie - rok v nádobě nebo presazování?



adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.247 (?) 
15.6.2015 19:29, zobrazeno: 4507x
Potřebuji poradit - mám 7 hortenzií metlinatých v květináčku z obchodu. na konečné stanoviště mužou však až příští rok. Co je lepší - vysadit je teď do volné pudy a za rok přesadit (s rizikem poškození kořen.balu a nutností radikálního sestřihu) nebo je dát raději do větší nádoby (10l?) a s ní na zimu zakopat do země? teď jsou v sadbovačích 9x9 cm, výška rostlin cca 40-50cm a nekteré výhony budou kvést. Ta samá otázka se týka i hortenzií kalinolistých, těch mám také několik - bilé a modré - klasika z kauflandu a lidlu. díky předem za radu! adri
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.111 (?), 15.6.2015 20:43

Dala bych každou do většího květináče o průměru cca 15-18cm a na zimu zapustila do země. Jen nevím, proč používáte slovenské názvy (metlinatá = latnatá - H.paniculata  + kalinolistá = velkolistá - H.macrophylla).        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.247 (?), 15.6.2015 21:12

pretože som Slovenka wink ale na CZ fóre sa snažím kvôli názvosloviu používať český jazyk i keď kukám, že občas s chybami (preto je to bez u s kroužkem, na klávesnici na tablete ho nemám) angry.

ešte jedna otázka - doporučujete to isté aj s čajovou ružou? lepšie na rok v nádobe ako presádzanie? adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 16.6.2015 10:43

Já to tak dělám se vším. Taky mám zatím málo místa, ale dostala jsem se k dobrým rostlinám, škoda nekoupit. Takže jsem je dala do větších květináčů, to hlavně keře, něco jsem nechala v původních a všechno zapustila na zimu do záhonu. Taky jsem to ještě přihodila trochu shora. Mohlo jich tak být více vedle sebe na malé ploše a při letošním vyjímání a postupném usazování na místa jsem nepoškozovala kořeny těch, které ještě konečně stanoviště nemají. Měla jsem tam jednu stromkovou růži, už kvete, přežila dobře. Nechala jsem ji v původním květináči - vyšším růžáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika