Hnojení pivoňek



host - 82.214 (?) 
14.2.2016 17:31, zobrazeno: 7958x

Dobrý den, v letošním roce plánuji přesadit větší počet pivoněk a zajímalo by mě čím nejlépe do záhonu pohnojit. Mám možnost koňského hnoje zdarma velké množství. Je možné tímto hnojit?

Vedle chci zasadit narcisy je možné hnojit také hnojem, případně poraďte čím.

Děkuji všem za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 79.234 (?), 24.2.2016 9:43

S pozdravem "PIVOŇKÁM ZDAR" se pokusím alespoň o pár rad. Pivoňky jsou v podstatě nenáročné ale pokud z nich budet chtět něco lepšího vytlouct tak trochu přihnojení nezavrhuji. V první řadě bych ale odmítl čerstvý hnůj, ten koňský 2x. Je to zdroj plevelů ve velkém a jako každý čerstvý hnůj je to příliš "ostré". Při výsadbě prostě nehnojte a pokud máte dojem že máte zem příliš chudou tak tedy pouze starý kompost, ten je dobrý i v průběhu dalších let. Pro cibuloviny (narcisy) platí to samé, hnůj v žádném případě. Pěstuji pivoňky hodně let, mám jich po zahradě cca 60 dospělých rostlin, semenáče nepočítám a vcelku se mi osvědčilo je moc nekrmitt. Občas přihodím kompost, někdy troch čistého popela ze dřeva a nezavrhuji ani obyčejné NPK, to ale dost opartrně, raději málo než více. Mezi jednotlivými druhy jsou jistě velké rozdíly v nárocích na půdu a i na hnojení, to je ale na hodinovou přednášku. Pro začátek bych si vystačil s tím, že nic nehnojit a koupit si nějakou chytrou knížečku, třeba Pivoňky od Sekyrky z Grady.

PS:  Koňský hnůj sice do záhonu nedoporučuji ale jako materiál pro konpost je to prostě poklad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika