Dřevitá pivoňka



host - 220.30 (?) 
22.4.2014 8:51, zobrazeno: 3763x

Máme doma tuto pivoňu už přes dvacet let. Slyšela jsem, že množit se dá jen roubováním na obyčejnou pivoňku. Ještě jsem to nezkoušela. Máme někdo s tím zkušenost? Podaří se to a v kteerém období se to provádí a na jaký výhon se to roubuje?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 79.25 (?), 24.4.2014 12:46

Množit s dá i jinak. Pokud potřebujete jednu rostlinku pro souseda tak doporučuji hřížení,... je to snadné a spolehlivé. Množit lze i generativně, tedy ze semene. Ta vaše ale asi semena mít nebude (plnokvětá zpravidla nedělá) a i kdyby tak není vůbec jisté co vyroste. Navíc je to práce na roky. Roubování se používá v zahradní praxi tedy téměř výhradně ale je to pracné a poměr pracnosti a ceny produktu je poměrně špatný. Také proto je u nás skoro celý sortiment z dovozu,... ze zemí kde mají levnější pracovní sílu a nebo to dělají opravdu ve velkém. Roubuje se zpravidla na kořen pivoňky čínsky ale jde to i na jiné. Dělá se to na přelomu srpna a září. Pro úplnost uvedu že jde také dělit trsy a řízkovat. Ani jedno bych moc nedoporučoval, rozdělit dřevitou pivoňku není totéž jako bylinnou a s těmi řízky se mi to povedlo jen jednou a to si myslím že stejně byla dost náhoda. Rozhodně je to problém, prostě to není muškát.  JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika