Denivky ze semene - zkoušel někdo?



host - 240.105 (?) 
17.9.2014 21:24, zobrazeno: 9490x

Zdravím.

Má smysl snažit se množit denivky výsevem semen nebo radši čekat několik let, až se trsy rozrostou? Dočetla jsem se, že je možné vysévat semena na záhon v říjnu, ale nevím, jak dlouho bude trvat, až budou rostliny květuschopné.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.95 (?), 17.9.2014 23:24

Ze semene budete mít spíš křížence těch druhů, co máte. A asi bude dost dlouho trvat, než pokvetou. Během posledních let jsem si pár denivek pořídila, a trsy narůstají i z malých sazenic dost rychle, prakticky třetím rokem by šel keř rozdělit na tři slušné díly.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 18.9.2014 11:52

Hm, že budou pokřížené, to mi ani tak nevadí, spíš bych jich potřebovala ještě dost a kupovat je v květináči 9x9 za 150 korun... ty co už mám se tak rychle nerozrůstají. Takové ty staré, co jsou všude, oranžové, ty ano, ale takové ty novější nic moc a jsou v dobrých podmínkách. Jinak odkvetlé květy průběžně odstraňuji, ale koupila jsme si ještě nějakou novou a na té už byl semeník vyvinutý, tak jsme ho nechala uzrát.

Asi prostě zkusím a uvidím. A budu si muset někam napsat, kdy jsem to vysela, abych věděla, kdy to teda vykvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.95 (?), 18.9.2014 12:25

Podívejte se na katalogy LukonBulbs, nabízejí denivky od 30Kč výš...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.10 (?), 6.11.2014 19:00

Zkoušela jsem před cca 5-ti lety vyset denivky ze semínek. Původně zakoupeno u Lokon Bulbs. Rostliky ochotně vyrostlypřímo na záhonu a kvetly cca za 2 roky, ale nic moc. Rostlinka je pořád taková neduživá. Už si bohužel nepamatuju, co to bylo za druh. Moc záleží, co to je za křížence.

Luon Bulbs můžu doporučit, kupuji pravidelně denivky i lilie a jejich rostlinky jsou vždy zdravé a denivky se hodně rychle se rozrůstají. Vysazuji je na jaře a už v létě kvetou.

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 18.9.2014 12:58

Dobrý den, denivek mám spoustu a jak píše paní Lída, dají se pořídit i ty pěkné za přijatelnou cenu. Dokonce teď v zahradnictví i hobby marketech mají velké výprodeje, protože končí sezona. Doporučila bych Vám spíš tento způsob. Rozrůstají se také hojně a kvetou hned první rok. Já je dostávám od přátel a zahradu mám přímo předenivkovanou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika