Darovaný hvozdík - letnička, dvouletka, trvalka?



Stránky: 1,  2   
host - 178.238 (?) 
5.6.2012 16:27, zobrazeno: 12542x

Dobrý den, dostala jsem větvičky těchto hvozdíků s tím, že mám zasadit dřevnatou část a snad se chytnou. Při zjišťování infa na netu jsem s hrůzou narazila na to, že to nemusí být trvalky. Poradí někdo? Jestli to nejsou trvalky, nemá cenu je ve skalce piplat. Děkuji!


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 5.6.2012 18:53

To je těžko takhle poznat, zahradní hvozdíky mají nepřeberné množství odrůd - asi bych to být vámi zkusila a uvidíte. Ale vždycky jsem sázela asi 10-15cm konce výhonů bez květů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 5.6.2012 21:14

Hvozdíků jsou spousty, ale tyto mi nepřipomínají žádný vytrvalý.  I ten nepoměr mezi velkými květy a malou zelenou částí naznačuje jednou kvetoucí rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 11.6.2013 9:19

Stejná situace: máme krásné hvozdíky - dianthus caryophyllus (odrůda neuvedena) a nevíme jedná-li se o letničku, dvouletku nebo trvalku? Dalo by se to určit podle fotek?

Dianthus caryophyllus
Dianthus caryophyllus
Dianthus caryophyllus
Dianthus caryophyllus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.25 (?), 11.6.2013 12:23

D.caryophillus by měl být dvouletka, stejně jako mnoho další. Výhodou většiny hvozdíků je poměrně snadné přesévání a tak mnoho zahrádkářů ani netuší, že se nejedná o trvalku. Když jste získala "řízek", získáte jistě snadno i dozrálý semeník   U těch vytrvalých to mnohdy způsobuje problém, že semenáče nezachovávají původní vlastnosti mateřské rostliny. JP.. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.25 (?), 11.6.2013 12:47

pár hvozdíků pro inspiraci


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 79.25 (?), 11.6.2013 12:49

a ještě jeden


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 11.6.2013 13:46

D.caryophyllus jsou většinou trvalky, ale některé odrůdy špatně snáší naši zimu a nepřezimují. Snad si z přiloženého textu něco vyberete, nebo budete muset podle fotek hledat na netu.     Lída

Trvalky: D. caryophyllus – Lavender Clove (levandulově růžová), Hannah Louise (žlutá a červená); D. plumarius – David (sytě červená), Helen (růžová), Ine (bílá s červeným očkem), Maggie (růžová), Munot (tmavě červená), Inchmery (růžová), Mrs. Sinkins (bílá);

Skalničky: D. allwoodii – Doris (světle růžová), Romeo (červenohnědá s bílým lemem), Laced Monarch (červená); D. deltoides – Albiflorus (bílorůžová), Splendens (karmínově červená), Alba (bílá);

Dvouletky: D. barbatus – Monarch, Auricula-eyed;

Letničky: D. chinensis – Baby Doll, Snowflake (bílá), Telstar; D. caryophyllus – Raoul Martin, Knight

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 11.6.2013 15:33

Tak jsem zkusila vyhledat podobný nebo stejný typ z obrázků na internetu a vypadá to, že máme dvouletky. To znamená, že přezimují a pokvetou ještě příští rok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 11.6.2013 21:15

Ne, tak to není. Dvouletka první rok vytvoří jen listy, druhý rok vykvete, vytvoří semena a celá odumře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika