Co s květy hortenzie?



Stránky: 1,  2   
host - 220.30 (?) 
27.10.2014 15:17, zobrazeno: 8147x

Letos mi bohatě kvetla hortenzie a poradí mi někdo jak uchovat suché květy jako dekoraci? Když se ostříhají tak musí být ve vodě nebo se přímo suší a barva zůstane stejná? Čerstvě ustřihnutý květ jsem zapíchla do hlíny mezi vřes ale barevně minevydržel, celý zhnědl.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 247.88 (?), 4.3.2015 16:50

Květy hortenzie těsně před mrazem ostříhám a dám do místnosti do širší vázy bez vody a nechám je takto uschnout. Používám je v zimě jako dekoraci do váz i po nastříkání třeba stříbrným sprejem je používám na adventní věnce.

Majče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.205 (?), 4.3.2015 17:45

Moc Vám květy přeju, ale závidím. Můžete mi prosím prozradit, kde máte hortenzii zasazenou? Já už vyzkoušela tři místa, ale stále nekvete. Vždy se rozroste krásný keř, ale za 8 let ještě ani jednou nekvetla :-(

Zuzana Plzeň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.9 (?), 4.3.2015 17:57

Velkolistá hortenzie (kulaté květy)  kvete na nových výhonech, vyrůstajících ze staršího. Přikrýváte ji chvojím na zimu? Nestříháte ji náhodou na jaře? To pak udělá výhony, ale nekvete. Odstřihuje se jen to, co je suché.  Lída          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.205 (?), 4.3.2015 18:25

Ano to všecho vím, na jaře odstřihávám jen suché (až když je vidět, co neraší). Na zimu přikrývám chvojím a pořád nic. Poslední stanoviště je u zdi chaty, kam svítí sluníčko až odpoledne. Soused vedle na zahradě ji má na úplně stejném místě, stříhá jí, kdy ho napadne a květy má nádherné a obrovské. Přečetla jsem už co se dalo... a už vážně nevím. 

Zuzana Plzeň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 4.3.2015 19:17

Hortenzie mají rády kyselejší půdu (některé velmi kyselou) a zároveň  poměrně chudou na "rychlý" dusík. U chaty kdy se při zasypávání rýh podél základů uklidí i rúzné zbytky stavebních sutí, je prostředí zásadité a ani přidání kompostu nedotáhne prostředí dále než do neutrálního pH 7. Je potřeba v oklí vměnit zeminu za směs rašeliny listovky a kompostu a ještě to okyselit pocukrováním síranem draselným, síranem hlinitodraselným (kamencem), síranem hořečnatým (hořkou solí), síranem železnatým (zelenou skalicí) a kyselými fosforečnany. Dusík se dodává nejlépe formou drcené rohoviny, startovací dávka pro dobu po přesazení je v kompostu. Pokud se Vám nechce studovat potřebné poměry, kupte si krabici s organicko-minerálním hnojivem, kde v druhém malém sáčku je kamenec. Ten se dává v době nasazení poupat, aby následující květy měly správnou velikost i barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.205 (?), 4.3.2015 19:35

Hortenzii mám sice hned uchaty, ale na straně, kde je přistavěna teprve předloni 6ti metrová terasa, která je vyvýšená a pod ní je pouze původní zemina. O kyselejší půdě vím, kompost, listovku i rašelinu jsem použila, hnojiva na hortenzie taky... a pořád nic. Zkusím co radíte a jestli ani pak ""nepude", tak "pude"  (půjde) :-) Děkuji za rady. Zuzana Plzeň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 4.3.2015 20:11

taky jí můžete naordinovat hladovku, kyselost budete udržovat kamencem a hořkou solí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.205 (?), 4.3.2015 20:18

Myslíte, že to pomůže? :-)  Jestli na ní bude hladovka fungovat jako na mně, pokvete tak příští pětiletku :-))) Ještě letos zkusím úplně každou radu, ale trpělivosti už s ní moc nemám. Díky Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.9 (?), 4.3.2015 22:02

Zuzanko, já ji také 3x stěhovala, než se jí místo zalíbilo  ;-))

Teď je na rohu chaty ve světlém stínu a líbí se jí tam, roste, kvete. Ale začala kvést až jako cca tříletá a teď má každý rok o nějaký květ víc. Ale tedy nijak ji nehýčkám, dostane sice kompost a zálivku, ale nic víc. Modrou nemusím, líbí se mi růžová.     Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika