Co je to za květinu?



host - 240.228 (?)
28.5.2016 16:36

Podle stonku je to nejspíš nějaký druh hvozdíku, ale tenhle jsem v životě nevidělablushKonvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

JKo - (26) - 33.210 (?), 28.5.2016 15:53, zobrazeno: 4988x
Dobrý den, narazil jsem na tuto trvalku, nepoznáte někdo, o co se jedná? Děkuji!
Neznama kvetina
Neznama kvetina
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.228 (?), 28.5.2016 16:36

Podle stonku je to nejspíš nějaký druh hvozdíku, ale tenhle jsem v životě nevidělablushKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.86 (?), 28.5.2016 17:00

Smolnička

wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JKo - (26) - 33.210 (?), 28.5.2016 17:38
Moc děkuji!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 28.5.2016 21:30

Teda Lído smekámyesSmolničky akorát vím, že existujou, u nás to neroste, neznámsad Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.86 (?), 28.5.2016 21:49

Není důvod - teď mi začíná kvést na záhoně wink...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.240 (?), 28.5.2016 22:13

Konvalinko, pořiďte si je. Jsou naprosto nenáročné a samy se i vysemeňují, a mohoubýt i jako součást sušších květnatých luk (nepletu-li se, pak květnaté louky na zahradě máte).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.228 (?), 28.5.2016 22:40

laugh Pane Josefe, Vy jste byl u nás v zahradě?indecisionwink Ano mám a suché budou brzy, neb u nás měsíc nekaplo a ani nemínínosad Jsem já to ale..blush teď na to koukám, tedy na lychnis jako takové... a já to vůbec neznám jako smolničku, jen jako kohoutek!laugh Ano, teď na ně koukám a na louce mám kohoutek luční(ale u nás opravdu na loukách neroste, když se u nás objevil před cca 5lety, tak jsem ho hledala, co to vůbec jecheeky) samozřejmě mám,,hořící lásku" a jsem si vzpomněla, že jsem dneska plela na skalce kolem tady toho - viz. foto. Akorát jsem vůbec netušila, jak se to jmenuje, já na ty skalničky moc nejsem, skalku mám v podstatě z donucenícheeky(nic jiné se tam nehodilo) Konvalinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.240 (?), 28.5.2016 23:27

Nebyl, tu čest jsem ještě neměl. Ale dáváte sem fotky a často přispíváte, takže i mne občas něco v hlavě uvízne.

Ach ti botanici. Dříve to prostě byla prostě smolnička obecná - Lychnis (asi vulgaris), dnes je to kohoutek smolnička - Lychnis viscaria.

Kohoutek luční má radši vlhčí louky (až bažinné). Smolnička je do sucha až na úpal. Jednou jsem ji našel jen asi 10 cm vysokou, rostla na mezi, žulový kámen (mateřská hornina) byl pokryt jen slabou vrstvou písčité zvětraliny a trošičkou půdy. Kousek jsem uloupl :-) a zasadil v zahradě, bohužel však už jsem nevypozoroval, co s ní bylo dál: jestli se chytla a zůstala tak malinká anebo jestli se vrátila do své standardní velikosti.

Jo, dneska u nás vydatně napršelo (nepíšu to proto, abych Vás nazlobil) - bez krup, bouřka někde v povzdálí; jen kousek dále za kopcem však sprchlo jen mírně, že ani nemělo cenu se před deštěm schovávat.

Ale teď večerní procházka s kočkou byla úplně pohodová. Pěkně vlhko, nějakých 14-16 stupňů, sem tam se zvláštním skřekem ozval nějaký pták (trochu to vypadalo jako volavka, ale nebylo to tak drsné, takže nejspíš nějaká sova?, a taky křepelka se ozvala z louky), na zemi v křoví svítilo jedno světýlko (larva světlušky) a na nebi prolétla družice (s polární drahou letu) a o něco později také ISS (ta letí směrem východním)...

To bylo takové večerní, pohodové zpravodajství.

A přeji všem příjemné sny a dobrou noc.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.86 (?), 29.5.2016 0:10

Konvalinko, ono se tomu říká smolnička proto, že je lepkavá, jako kdyby byla od smůly (pryskyřice) wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika