Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vezmu to od konce. P. japonica je pro mne rostlina dosud nepoznaná, nevím zda jí v ČR vůbec někdo pěstuje. S tímto označením jsem se setkal, ale bohužel jsem vždy dostal jen P.lactifloru s tzv."japonskou" formou květu, tedy v tom lepším případě. Early Scout (60 let starý kultivar) je pěkná pivoňka a řekl bych vlastní sestra P x smouthii. Tam ostatně patří i Vámi zmiňovaná Early Bird. Tu ale neznám a musel jsem si jí vyhledat, podle obrázků vypadá hodně podobně. Dále píšete o P. rockii,... to je další botanický problém. Obchodníci ji snad vůbec nerozlišují. Podle botaniků by to měla být v květu rostlina s tmavší skvrnou na bázi korunních lístků. Je jistě otázkou, jak se postavit k faktu, že v přírodě snad ani není k vidění a to co se pěstuje, je potomek pěstované rostliny (snad v nějakém klášteře). Někteří botanici ji také proto šoupli do "šuplíčku "  P. suffriticosa. Jak jsem se dočetl, pramáti P.rockii byla bílá s tmavě fialovým okem. Jaká je ta vaše? Máte fotku? Pokud ano, pošlete, ať potěším oko v tento nevlídný čas.Fotku jedné praprapra dcery, kterou považuji také za P.rockii a pěstuji přikládám. Má tedy do pramáti hodně daleko, ale patří to k hříchům mého zahradního mládí a tak zůstává. Na konci ještě zmíním moji ochranu proti zvířátkům. Proti krtkům seji do květníků a ty zasenkuji. Proti kosákům, kočkám a dalším na to hodím nějaké pletivo, nevypadá to moc dobře, ale funguje to. JP..

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika