žlutá třešen - Donissenova chrupka



HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?)
1.7.2016 22:35

Žlutou třešeň mám. To že ji nežerou špačci, není tak úplně pravda. Když objeví, že je zralá, tak se do ní také pustí. Je opravdu v plné zralosti velmi sladká, chťově dobrá, ale jak již bylo řečeno jsou lepší čevené třešně. Měla by to být ta Dönissenova.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 131.101 (?), 23.4.2006 21:53, zobrazeno: 27997x

Prosím poradte mi kde sehnat,žlutou chrupku,nebo roub.

Díky Roskovecjiri.roskovec@quick.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 12.9.2006 21:33
Donissenovu třešeň sice nevyhledávají ptáci, velikostí ani kvalitou se však nevyrovná nejlepším červenoplodým chrupkám
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.34 (?), 12.11.2011 13:03
.. to zrovna neni odpoved na uvedeny dotaz, ten byl kde se da sehnat a ne jaka je chutova kvalita a jak na ni jdou spackove. Take shanim zlutou tresen, jinak bych nereagoval na takovy prispevek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.183 (?), 12.11.2011 19:23

Žlutou Donissenova třešeň měli loni v nabídce ovocná školka Bojkovice ale letos jsem jí tam neviděl zkuste si tam napsat nebo zavolat ,já jsem si jí pořídil loni a narouboval jsem si do ní ještě Kordii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.233 (?), 12.11.2011 21:27

Donissenovu mají letos školky Strážnice (na semenáči).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 13.11.2011 20:08

Všem, kteří shánějí Donissenovu žlutou třešeň doporučuji, aby nejdříve ochutnali její plody. Mám ji na zahradě přes 20 let - právě stromek od kolegy Vysloužila - a s jeho hodnocením chuti plodů musím souhlasit. I v době plné zralosti jsou malé a mají natrpklou chuť. Špačci je moc nežerou, ale vrtuli třešňové jejich barva nevadí. Na stejném prostoru by se dala pěstovat určitě třešeň chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zyka - (14) - 163.235 (?), 17.11.2011 16:43

Chtěl bych se zeptat jestli ještě někdo u nás pěstuje nebo by věděl kde roustou i jiné odrudy žlutých třešní než Donissenova .Já si vzpomínám na jeden starý strom na Lounsku který měl žluté třešně ale už ho bohužel pokáceli a název nevím ,zralé byli sladké což by naznačovalo že Donissenova to nebyla a také byla rannější, na internetu jsem našel zmínku jen o odrudě Draganova žlutá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 28.11.2011 19:20

Žlutou třešeň jsem trhal již jako mladý kluk a chuť bývala každopádně velmi sladká, při přezrálosti až medová. Říkali jsme jim " bělice " a strom ještě stále roste a plodí na stráni před domem rodičů v Rousínově. Zahradnictví Drozdin v Olomouci nabízí 2 odrůdy žlutých třešní : 1. Donissenova (zrání 6.třešňový týden) 2. Rainier (3 - 4. týden, prý je velmi sladká)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 28.11.2011 23:06

My jsme říkali bělice skorým měkkým srdcovkám zrajícím 1-2 týdny po májovkách. Byly světlé, ale měly načervenalé líčko. Dönissenovy zrají s pozdními chrupkami a jsou stejně tvrdé. Velikostí za nimi ovšem pokulhávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 1.7.2016 22:35

Žlutou třešeň mám. To že ji nežerou špačci, není tak úplně pravda. Když objeví, že je zralá, tak se do ní také pustí. Je opravdu v plné zralosti velmi sladká, chťově dobrá, ale jak již bylo řečeno jsou lepší čevené třešně. Měla by to být ta Dönissenova.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika