Plane nalety tresni a visni - ma smysl presadit



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?)
23.10.2016 14:18

Je tak padesátiprocentní šance, že ptáčnice bude dobrá, deseti že výtečná. Ovšem hodí se akorát tak na likéry. Ovšem vynikající. Na jídlo je potřeba roubovat, což můžete v podstatě dělat tak dlouho, až se to povede. Ale přece jen, doba pokročila, takže třeba já bych doporučil zasadit například Van na podnoži Colt. Dají se sehnat ve školkách takové nízkokmeny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 15.7.2009 14:02, zobrazeno: 11155x
Ahoj pripojuji par fotek planych vyhonu ktere jsem nasel. predpokladam ze se vetsinou jedna o tresne/prip.visne-vizualne je to asi tezko odlisitelne a vzhledem k tomu ze nektere rostou u rusne krizovatky tak i chutove (podle materskych stromu) to neni snadne, neco bude asi i sliva. Napadlo mne, zda by ty tresne pripadne svestky melo smysl presadit-a jako podnoz, bez roubovani-dali to pak plody. Nektere nalety uz jsou pres pul metru vysoke, dalji se take presadit?
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 15.7.2009 16:25

Přesadit a naroubovat samozřejmě jdou třešně i slívy. Otázka je, kdo bude takové množství třešní trhat.

Mimochodem, mám na zahradě jeden semenáček třešně (stáří asi 20roků) a jeho plody jsou chuťově lepší než plody roubovaných třešní, alespoń dle mého názoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 5.11.2009 10:53

Tak to ty bestie stihli do podzimu vsechno vzit krovinakem. Obecne vlastne vetsina ovoce z naletu asi bude chutove ok? Vzdyt se nejedna o planata ale o jakesi neurcite hybridy, takze roubovani= zbytecna namaha..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 70.100 (?), 5.11.2009 11:17

Plané třešně mívají výbornou kořenitou chuť. Vynikající jsou k naložení na liguére. Na jídlo moc nejsou, mají k pecce málo dužiny. Ale když jdete v létě po mezi a zobnete si, je to mlask.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.11.2009 11:48

Ne všechno, co je na obrázcích musí být plané nálety. Časteji jsou to výmladky od kořenů - ty lze vyrýt a použít jako podnož. Problémem bývá, že ne vždy mají vlastní kořínky - vyhánějí rovnou ze silného kořene. Pokud jde skutečně o nálety (semenáčky), nepoužíval bych je. Nejde obvykle o pláňata (pokud nerostou pod starou ptáčnicí) nýbrž křížence nejbližších odrůd. Jejich růstové vlastnosti jsou obvykle horší než selektované podnože a kvalita plodů je značně nejistá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 6.11.2009 20:02

Dobrý den, já jsem našel semenáčky ptáčnice, které jsou velké asi 70 - 100 cm. Chtěl bych se zeptat, jestli je správnej postup, když je na jaře vyreju, naroubuju a zasadím. Nebo jestli je mám vyrýt, zasadit a příští rok naroubovat. Ještě bych chtěl dodat, že pláňata rostou na velice tvrdé půdě (uježděný štěrk s hlínou) a i přesto mají velice pěkně vytvořený kořenový systém.

Děkuji za radu. HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ujezd - (1) - 104.25 (?), 23.10.2016 13:10

Dobrý den,

nové téma nezakládám, neboť co chci vedět, souvisí s tímto.
Mám novou zahradu. Před 10 lety tady bylo pole, pak staveniště a na to mi nakonec "šikovný" dodavatel rozhrnul skryvkovou ornici, na kterou pak nahrnul jílovitou hlušinu. Půlka zahrady má tedy strukturu 30cm kamenitá jílovitá půda, pod ní 60cm ornice a ve hloubce 150-200cm studený koletor tepelného čerpadla. Ne této hrůze pěstují pár ovocných stromků. Můj dotaz je:

- Vysokokmenná třešeň jako dominanta zahrady. V okolitých zahradnictvých mně vysmáli, že prý se to už nesází, kdo to bude spklízet,.,. a 2x mi vnutili nízkomen, že prý si ho můžu vypěstovat jako vysokokmen. Oba stromky po roce uschli. Pak jsem zasadil divokou třešinku, vykopanou pod cestou, že si ji pak naroubuji. Daří se jí skvěle už 3.rok. Na jaře jsem jí narouboval, ale zpackal jsem to a rouby uschly. Uřízlý 70cm kmen asi 3cm v průměru bujně obrazil po celé výšce letorosty. Co s tím dál?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 23.10.2016 14:18

Je tak padesátiprocentní šance, že ptáčnice bude dobrá, deseti že výtečná. Ovšem hodí se akorát tak na likéry. Ovšem vynikající. Na jídlo je potřeba roubovat, což můžete v podstatě dělat tak dlouho, až se to povede. Ale přece jen, doba pokročila, takže třeba já bych doporučil zasadit například Van na podnoži Colt. Dají se sehnat ve školkách takové nízkokmeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika