Granát - vhodná odrůda zrající mezi rannými a pozdními třešněmi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 58.23 (?) 
18.7.2023 9:21

O uplynulém víkendu u mne dozrála třešeň Granát v poloze cca 600 m.n.m. Je zastíněná od západu, současně dozrála Kordia na druhém konci zahrady.

Letos se mi podařilo načasovat postřik proti vrtuli, 2x Spintor. Poprvé při vrcholícím kvetení černého bezu, podruhé o 14 dnů později. Plody velmi pěkné, bez poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 20.7.2023 17:01

Po moravském Granátu dnes v záplavě cizích odrůd "neštěkne ani pes", takže se docela divím, že se nějaký pěstitel ještě najde. Pokud vám vzhledem k různým stanovištím stromů dozrávají obě odrůdy současně, tak výhoda dozrávání Granátu mizí. Tady se ale s Kordií taky částečně překrývají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.2 (?), 20.7.2023 17:20

Granát mám cca 30 let, je to velký strom na ptáčnici, postupně ho prořezáváme. Nechci se ho zatím zbavovat. Kordii mám na podnoži Gisela. Třešní nebývá moc, bud zmrznou nebo je nevhodné počasí v době opylování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika