A co vaše višně?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?)
26.5.2016 21:48

Favorit mně zatím nekvetl. Toho původního jsem se zřejmě zbavil předčasně. Jak píše Pavel u obaleného Favoritu na Vysočině, tak mu nezmrzl. Zde pravděpodobně také ne, přesto nejsou višně moc dobře opylené. Pořídil jsem si ke kontrole nové stromky Érdi a Ujfehertoi, jelikož ty původní zrály současně, a vypadá to, že jedna z nich bude podvrh. U vzrostlých třešní Karešova a Kordia je na tom v plodnosti tento rok lépe Kordia.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 192.99 (?), 6.7.2015 17:04

EB mne odešla na moníliový úžeh a rouby, které jsem odebral ze zelených výhonů a naroubval na jinou podnož se chytly a po 3 letech totéž. V Maďarsku mají s touto odrůdou velké problémy. Stačí zadat Monila laxa and erdi botermo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 196.17 (?), 6.7.2015 20:13

U stromku Ujfehertójské hroznové višně (Ujfehértoi fürtös), který jsem kdysi měl, jsem ocenil již druhým rokem po výsadbě trsy krásných a poměrně velkých plodů, které však byly na můj vkus více kyselé, než by se na přímý konzum slušelo a patřilo. Tak nějak se mi to nezdálo a také proto, že se psalo o tom, že U.f. je plnohodnotnou náhradou za Köröšskou, co se týče kvality plodů, vylepšenou o vyšší plodnost, tak jsem si to chtěl znovu ověřit. Tyto višně, které tady mám rodí zatím velmi slabě, oproti tomu starému stromku U.f., takže abych se nakonec nezařadil ke stěžovatelům typu -ovocný stromek stále kvete, ale neplodí atd. Chuť je ovšem velmi lahodná, nasládle aromaticky višňová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.46 (?), 16.12.2015 0:46

Neznám červivé višně. Třešně pěstujte ranné - většinou nečerviví.

Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vysočina - (5) - 252.4 (?), 21.7.2015 13:53

Máme dobrou višeň Morela, zasazenou na podzim roku 2006. Stromek má v průměru 11 cm, letos má bohatou úrodu. V její těsné blízkosti od jihu (asi 1/2 metru) byl teď postaven kotec pro psy o celkové výšce 2,5 metru. Má někdo zkušenost s přesazováním višně? Nejjednodušší je podříznout a zasadit na jiné místo nový stromek, ale my bychom rádi zachovali tento strom. Vedle kotce je úplně ve stínu a bude trpět.  Prosím poraďte, zda je možné ji přesadit a v které době.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 21.7.2015 16:32

Hm, přesadit Morelu po téměř deseti letech... Strojem a s pořádným balem provlhčené zeminy... Ten bal a výkop kolem balu nikomu nezávidím.Místo autojeřábu se dá prý zvednout strom kýváním na podhazované zemině a strom "odkutálet" na nové stanoviště.Snad to i tak jde...   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 26.5.2016 21:48

Favorit mně zatím nekvetl. Toho původního jsem se zřejmě zbavil předčasně. Jak píše Pavel u obaleného Favoritu na Vysočině, tak mu nezmrzl. Zde pravděpodobně také ne, přesto nejsou višně moc dobře opylené. Pořídil jsem si ke kontrole nové stromky Érdi a Ujfehertoi, jelikož ty původní zrály současně, a vypadá to, že jedna z nich bude podvrh. U vzrostlých třešní Karešova a Kordia je na tom v plodnosti tento rok lépe Kordia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.5.2016 22:02

Ona jaksi jak bych to řekl počkala, až to přejde. Zatímco Napoleonova už byla v plném květu - a skoro nic na ní nezbylo, tak višeň pořád vyčkávala sem tam kvítek. A udělala dobře. Akorát jsem jí chudáka před dvěma roky nechal spálit monilií, nějak jsem to neurejdoval. Ale zregenerovala dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 26.5.2016 22:18

Co není - může být. To platí i v negativním slova smyslu. Slivoň Toptaste tady moniliovým úžehem netrpěla, letos už trpí. S tím Favoritem to je podobné jako tady s těmi třešněmi. Kordia rozkvétá podstatně déle než Karešova, takže mrazu částečně unikla. Stejně jako zastíněná meruňka Leskora, která rozkvétá déle než ta nezastíněná a tím pádem bude mít na tu letošní bídu alespoň nějakou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.84 (?), 4.6.2016 17:38

Má niekto odrodu GEREMA? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.102 (?), 21.6.2016 17:53
.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika