Zvlastni nemoc



dafa - (48) - 8.194 (?) 
17.5.2013 23:33, zobrazeno: 6461x
Dobry den, Potreboval bych radu. Dnes jsem byl u matky na chate a ma problem s jednou slivoni. Nevim co je to presne za odrudu, ale stromek je stary tak 3 roky. Nevypada vubec zdrave, listy i vetvicky jsou takove povadle a ceho jsem si pak vsiml jako jednoznacne veci je to, ze snad z kazdeho letorostu vyteka neco jako smula. Opravdu snad u kazdeho letorostu je kapka zlate smuly. Nevim co by to mohlo byt, ale obavam se, ze tohle strom asi nemuze vydrzet. Diky za pripadne rady. David
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 18.5.2013 8:43

Není to "zvláštní nemoc", ale Monilia laxa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 18.5.2013 9:27

Ano bude to ona a na ukázku nějaký snímek projevu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rastislav - (17) - 239.141 (?), 18.5.2013 14:14

Na vašej fotke ma zaujala zahojená prasklina na tej hrubšej vetve. Ja mám tiež asi trojročnú slivku Tophit Plus na ktorej sa vyskytuje viac takýchto zahojených praslín. Stromček oveľa pomalšie rastie ako dva susedné ktoré som sadil v rovnakom čase. Môže to byť Monilia laxa? Čo by mi na to pomohlo?

slivka
slivka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 18.5.2013 14:23

Za tímto účelem (prasklin) jsem pozval rostlino-lékářskou správu přímo na zahradu a konstatovala bezpečně chorobu Monília laxa a těmto jizvám se říká "léze" a jsou doprovodním jevem. Člověk nikdy nepostřehne kdy se začínají tvořit ale až už jsou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rastislav - (17) - 239.141 (?), 18.5.2013 20:28

Prikladám ešte jeden obrázok z rovnakého stromu, kde je vetvička pravdepodobne napadnutá chorobou Monilia laxa.  Vidno že v mieste napadnutia vyteká miazga a v okolí napadnutia je kôra zúžená a má zmenenú aj farbu.

Monília laxa?
Monília laxa?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 18.5.2013 21:08

Odepsal jsem na konto tohoto onemocnění nejméně 25 stromků a stromů a pohled na jejich "trápení" je pro sadaře strašný, protže ze začátku to odstraňuje ale koruna nejde tvořit. Ukázka takové pokročilé fáze.

2013, 8.5 Valašsko JOJO
2013, 8.5 Valašsko JOJO
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rastislav - (17) - 239.141 (?), 19.5.2013 11:11

Keďže ten môj 3 ročný strom je ešte malý a choroba je iba v začiatočnom štádiu, rozhodol som sa konáre a kmeň postriekať roztokom fungicídneho prípravku a rozpustil som do toho aj trošku modrej skalice, ktorá má tiež silné protiplesňové účinky. Myslím, že by to malo zablokovať šírenie hubového ochorenia. Som sám zvedavý, za pokus to stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 24.5.2013 11:59

Do jake doby se projevi ta nemoc, kdy nejsou na stromku zadne listy?..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 24.5.2013 13:20

A mohlo by pomoct na podzim po opadlu listi postrikat stromky Kuprikolem, Championem,..ja to, tak delal..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika